"אם יש מגיע בכדורגל - אז מגיע לכל הקבוצה הזו, שחקנים, מאמנים, אנשי מנהלה אוהדים - מגיע לכולם להיות חלק מההיסטוריה ומגיע לכולם לקחת חלק משמעותי בהנפת גביע המדינה אחרי 41 שנה. בעזרת השם, אם נעשה היסטוריה, תבינו באמת הסיפור של מועדון הכדורגל מכבי נתניה עונת 2018/19 - כי הסיפורים שקורים מאחורי הקלעים הם סיפורים שעוד רבות ידובר עליהם. כל אחד ואחת מהשותפים שלנו לדרך צריך לקבל קרדיט על העונה הקסומה הזו שאנחנו לא רוצים שתיגמר".

במכבי נתניה לא יכולים לחכות לשריקת הפתיחה של גמר גביע המדינה הערב (רביעי, 20:45) מול בני יהודה באצטדיון סמי עופר. האמוציות, הדריכות, המתח, הציפייה והתקווה להניף תואר ראשון לאחר 36 שנה מאז האליפות האחרונה ב-1983 וגביע ראשון מאז 1978 – כולם מתחברים להם יחדיו להתרגשות שיא אצל היהלומים.

"אנחנו כבר בעונה בלתי רגילה, אבל לסיים אותה עם גביע זה יהיה בונוס ענק", אמרו במכבי נתניה לקראת המשחק. "יש לנו את הפוש לעשות את זה, זה לא אישי ולא קבוצתי, זה לכל האוהדים. מה שקורה בעיר זה מטורף, דגלים בכל מקום, ילדים לא הולכים לבית ספר, זה כמו יום העצמאות היום בנתניה. אנחנו רוצים לשמח את הילדים האלה, יש מסך בכיכר העצמאות כדי שכולם יראו ביחד את המשחק. אנחנו לא רוצים שהם יבכו בדרך הביתה.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
צפו: הקהל של בני יהודה מפוצץ את האימון

"אם לא ניקח את הגביע אז מה יקרה? לא יקרה כלום, לא חושבים על זה בכלל. צריך לקחת הכל בפרופורציות. צריך לחשוב חיובי, זאת לא מלחמה, מהליגה הלאומית להגיע לטופ 3 בליגת העל ולגמר הגביע זה כבר הישג מדהים. אסור לשכוח את זה. מכרנו כבר מנויים לעונה הבאה, האוהדים קנו את כל החלוצות לקראת הגמר, יש התעוררות בנתניה וזה לא תלוי ב-אם ניקח גביע או לא, אם הפסדנו או ניצחנו זה לא מה שירים את המועדון וגם לא יפיל את המועדון.

"גמר גביע צריך להפוך למשהו שגרתי שנתרגל אליו. זה לא החיים ולא המוות, אנחנו רוצים לקחת חוויות לכל החיים ולא להילחץ, זאת לא כיתת יורים שצריך להינצל בה או לשרוד. הגענו לגמר בזכות ולא בחסד, רוצים ליהנות מהרגע ומהמעמד. כשאתה לחוץ אתה סובל, רוצים שיהיה לנו כיף ורוצים לשמח אנשים. זה התפקיד שלנו".

לקראת המשחק, שחקני מכבי נתניה יערכו אימון קל בסמוך לבית המלון "גארדן" בחיפה (הסמוך לאצטדיון סמי עופר), אליו הגיעו אתמול לאחר האימון המסכם היישר לארוחת ערב קבוצתית. במלון, יתקיימו גם שיחות אישיות עם השחקנים, אסיפה טקטית נוספת וכמובן שנערך עבורם סרטון מוטיבציה מושקע במיוחד.

מקסים גרצ'קין ומוחמד זבידאת. יפתח כמגן הימני (חגי מיכאלי)מקסים גרצ'קין ומוחמד זבידאת. יפתח כמגן הימני (חגי מיכאלי)

בפן המקצועי, סלובודאן דראפיץ' ושי ברדה סגורים לגבי חוליית ההגנה שתכלול את דני עמוס, מוחמד זבידאת, טים הויבך וברנקו ורגוץ', שישוב לאחר הרחקת צהובים. בחוליית הקישור עלי מוחמד יפתח וקיימת התלבטות בין ניקו אולסק לסתיו פיניש, כשהראשון זוכה לעדיפות. כך גם לגבי אביב אברהם שמתמודד על מקום בהרכב מול מוטי ברשצקי ויחמיר היקה. בהתקפה יפתחו גבי קניקובסקי, שיחזור להרכב, ולפניו יפתחו פאטוס בצ'יראי וגיא מלמד.

האחרון, יזכה למעקב צמוד מצד מאמן נבחרת ליטא, ואלדס אורבונס, ששוקל לזמנו בעודו מחזיק בדרכון ליטאי, כאשר הוא יצפה גם כמובן בשוער הכתומים, אמיליוס זובאס. גם עלי מוחמד ייבחן מהיציעים, כאשר סקאוטים של גנק, גנט, ויטסה ארנהם, לוקומוטיב מוסקבה וקרסנודאר יצפו בו – כפי שפורסם לראשונה ב-ONE.

הרכב משוער: דני עמוס, מוחמד זבידאת, טים הויבך, ברנקו ורגוץ', ג'ונתן בורנשטיין, ניקו אולסק (סתיו פיניש), עלי מוחמד, אביב אברהם (יחמיר היקה), גבי קניקובסקי, גיא מלמד ופאטוס בצ'יראי.