וילי רוטנשטיינר, המנהל הטכני של נבחרות ישראל, העניק היום (שני) הרצאה מקצועית למאמני הליגות המקצועניות במסגרת מפגש שארגנו איגוד המאמנים ואגף ההדרכה של ההתאחדות לכדורגל. התוכן כלל בעיקר את המצגת שהציג בתדרוך שערך בשבוע שעבר לפני מסיבת העיתונאים והצגתו הרשמית, אך הפעם ערך דיון עם המאמנים הישראלים בסוגיות שונות עליהן הרצה.

"הייתי מאוד מופתע מרמת המאמנים הישראלים", אמר רוטנשטיינר ל-ONE. "היה שיח אינטלקטואלי וזאת הייתה הפעם הראשונה שפגשתי אותם. זה לא רגיל שהם היו כל כך פעילים בהרצאה, אני מאוד מקווה שהם יוכלו להשתמש במידע שהם קיבלו לאימונים שלהם".

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
רוטנשטיינר מתייחס למינוי הרצוג

"זאת 'מטרת הזהב' שלי", אמר המנהל הטכני על כך שירצה לערוך מפגשים שכאלה לעתים תכופות יותר. "אני צריך להיות אחראי להתקדמות המקצועית במדינה ואני צריך להיות בקשר עם המאמנים החשובים ביותר, מהליגה הראשונה ומהליגה השנייה. זה תהליך נורמלי".

הביקורת על המלצתו למינוי אנדראס הרצוג למאמן נבחרת ישראל: "זה צעד נהדר קדימה שיש לנו מאמן לאומי, אני חושב שיש לנו מאמן מצוין, מנוסה באימון נבחרות לאומיות ב-10 השנים האחרונות. יהיה שילוב בין מאמנים ישראלים למאמן בצוות המקצועי של הנבחרת".

וילי רוטנשטיינר (איציק בלניצקי)וילי רוטנשטיינר (איציק בלניצקי)

האם הוא חושש מכך שהמינוי לא יאושר לבסוף בישיבת הנהלת ההתאחדות לכדורגל שתתכנס השבוע: "לא. ההנהלה היא הסמכות הגבוהה ביותר  וההנהלה תקבע. אני חושב שיש לנו מאמן טוב ושזה יסתיים ביום חמישי".

מוחמד אלאך בהרצאה (איציק בלניצקי)מוחמד אלאך בהרצאה (איציק בלניצקי)

בהתאחדות עושים כל שנה כאלו השתלמויות, הפעם אני מבין שווילי יזם את המפגש", אמר מאמן הנבחרת לשעבר ומאמן מכבי פתח תקווה כיום אלישע לוי. "זה מאוד חשוב. אחת הדרכים לשפר את הנבחרת זה שיהיה קשר טוב בין המאמן, למנהל הטכני, למאמני קבוצות. הנבחרת ניזונה מהקבוצות ואם הקשר הזה יהיה טוב זה מאוד יועיל לנבחרת. אני חושב שצריך לתת הזדמנות, לשתף פעולה ולעזור כמה שאפשר. היינו עדים לשת"פ הזה ולהרצאה שהיו בה תכנים מאוד מעניינים. אני מאוד מקווה שניתן יהיה ליישם את כל זה”.

הביקורת על המינוי של הרצוג: "זאת מדינה חופשית, לפני אפשר להגיד מה שרוצים, הכל בסדר. אבל אחרי שהוועדה בחרה את וילי, שבחר את הרצוג - צריך לתמוך. זה חלק חשוב מאוד בהצלחה שלהם, שהיא ההצלחה של כולנו".

אפשרות שהמינוי לא יעבור: "זאת לא תהיה פתיחה טובה לקדנציה שלהם. זה לא יוסיף. הוועדה בחרה ואלו אנשים שעברו כמה דברים בכדורגל, וצריך ללכת איתה".

אלישע לוי (איציק בלניצקי)אלישע לוי (איציק בלניצקי)

אייל לחמן, המנהל הספורטיבי של מחלקת הנוער בבני יהודה, אמר: "למען האמת אני מכיר את וילי עוד לפני, נפגשנו בהשתלמויות מאמנים בחו"ל. אני מגיע עם דעה חיובית עליו. הוא תמיד הרשים, אם זה הידע, החמימות והכריזמה. רואים שהוא מאמן כדורגל אמית. הוא מאוד מתאים לכדורגל הישראלי, הוא אירופאי עם חמימות ישראלית", 

סתיו אלימלך, שחקן העבר של הפועל באר שבע, הוסיף: "המסר מאוד עמוק. וילי מביא יכולות ועניין של כדורגל מכל מני תקופות וסיפר איך הכדורגל התקדם. איך מה שקרה במונדיאל ישפיע עלינו בנוער ובבוגרים. צריך שיתנו להם לעבוד, יש צוות מצוין עם ניר לוין, עופר פביאן, אלון חזן שהוא אחד הטובים לדעתי, גדי ברומר וסלאח חסארמה. הם עושים פה עבודה מדהימה. וילי ביחד איתם ישנו את המחשבה והגישה ורק כך נראה תוצאות בשטח גם בטווח הקצר".

ברק בכר מאזין לרוטנשטיינר (איציק בלניצקי)ברק בכר מאזין לרוטנשטיינר (איציק בלניצקי)