בשעה טובה ומוצלחת. אנדראס הרצוג, שהיה בעברו כדורגלן מחונן, מונה למאמן נבחרת ישראל ויהיה זה שינסה לאושש את החבורה בכחול-לבן, אך האם הוא המועמד האידאלי למשרה? ביחס לניסיון ולקריירה שעבר על הקווים, הוא רחוק מכך. אפילו מאוד.

אמנם, הרצוג החל את קריירת האימון לפני 13 שנים, אולם הוא מעולם לא היה מאמן ראשי של קבוצה ואילו הדבר שהנבחרת הישראלית זקוקה לו יותר מכל הוא מאמן זר, ותיק, שכבר עשה דרך ארוכה ויודע כיצד להתמודד עם אתגרים מהסוג הזה, ובמקרה הנוכחי מחכה לו אחד גדול במיוחד.

אנדראס הרצוג וסלבקו קובאצ'יץ' (רויטרס)אנדראס הרצוג וסלבקו קובאצ'יץ' (רויטרס)

האוסטרי אימן ברוב הקריירה שחקנים צעירים ועם הנבחרות הצעירות הוא בהחלט יכול לרשום הצלחות, אולם דווקא עם נבחרת עמוסה בכישלונות שכבר לא זוכרת כיצד מרגיש טורניר גדול ועם טונות של לחץ, אני בספק אם הרצוג יצליח להתגבר על המכשולים הרבים שבדרך, על אף שמגדירים אותו לכזה שמסתגל במהירות למקומות שהוא מגיע.

אחרי הניסיונות הכושלים בשנים האחרונות אני כן מסכים עם הדרך של ווילי רוטנשטיינר למינויו של מאמן זר, שלא יתייחס לכל הרחשים מסביב ויגיע ללא דעה מוקדמת, אולם ציפיתי שיגיע איש כדורגל שאולי לא היה שחקן גדול, אך כזה שכבר עשה דבר או שניים על הקווים, גם אם לא בדמות אימון נבחרת, אלא לפחות מספר שנים במועדון אירופי, ולא איש מקצוע שרק לפני כארבעה חודשים כמעט חתם בווידאד ממרוקו.

אנדראס הרצוג וקרל ברוקנר (רויטרס)אנדראס הרצוג וקרל ברוקנר (רויטרס)

מהצד הישראלי, אני לא חושב שכרגע ישנם יותר מדי מועמדים שראויים לאמן את הנבחרת, מלבד אולי ברק בכר, שהוביל את הפועל ב”ש להישג מרשים, אך העדיף להישאר בדרום. ניר קלינגר אמנם רשם עונה באמת מדהימה בהפועל חיפה, אבל היא הגיעה אחרי כמה שנים פחות טובות וכרגע, אני לא חושב שזה מינוי מתבקש, לפחות בשלב הזה.

לאוסטרי יש הרבה עבודה עם שחקניו החדשים, אבל במהלך ראשוני לטעמי, הוא קודם כל צריך להחזיר לנבחרת את ערן זהבי, כמובן לא כקפטן, אך הכוכב של גוואנגז’ו ר.פ ממשיך להציג יכולת טובה, גם אם זו בליגה הסינית. בכל אופן, המינוי נעשה ואנחנו כאוהדי הנבחרת נצטרך הרבה סבלנות בתקווה שהפעם “הפגיעה” תהיה נכונה. בהצלחה.

הכתוב הוא טור דעה.