יושב ראש ההתאחדות לכדורגל, עופר עיני, ניהל היום (חמישי) את ישיבתו האחרונה כיו"ר ההתאחדות לכדורגל. כפי שפורסם לראשונה ב-ONE, עיני לא יאריך את כהונתו למרות ההחלטה הדרמטית של בית הדין העליון לדחות את הבחירות בהן ייבחר יו”ר חדש, שהיו אמורות להתקיים בשבוע הבא.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
גילת: אקבל באהבה את היו"ר החדש

בין הנוכחים בישיבה: תמיר גילת, עו”ד עמית פינס, אבי לוזון, דורון אוסידון, אריאל שיימן, אלי אוחנה, עו”ד מורן מאירי, רז קינסטליך, זאב גרינברג ומוחמד אבו יונס. במהלך הישיבה אמר עיני לנוכחים “אין לכם מה להגיד?”, והשיבו כי לא.

אלי אוחנה ורז קינסטליך (נעם מורנו)אלי אוחנה ורז קינסטליך (נעם מורנו)

לאחר סיום תפקידו של עיני בתום ארבע שנים ייאלצו למצוא מחליף עד למינוי הקבוע. בהודעת ההתאחדות נכתב הבחירות יתקיימו ב-4.10.2018 וכי תמיר גילת ימשיך כממלא מקום היו”ר עד לבחירת הנהלה חדשה.

אבי לוזון ועמית פינס (נעם מורנו)אבי לוזון ועמית פינס (נעם מורנו)
דורון אוסידון (נעם מורנו)דורון אוסידון (נעם מורנו)
עו"ד מורן מאירי (נעם מורנו)עו"ד מורן מאירי (נעם מורנו)

תמיר גילת התייחס ואמר: ״אני אהיה יושב ראש זמני עד תום הקדנציה, אעזור להתאחדות לעבור את החודשיים הקרובים ואקבל באהבה את יושב הראש החדש. לא נפרדתי מעופר עיני, בחודשיים הקרובים אם יהיו שאלות או בעיות הוא יעמוד לרשותינו. התפקיד העיקרי שלי הוא לא להפריע, לתת לתזמורת לנגן בלי שהמנצח יחבל במהלכים. בנושא המאמן הלאומי יש ועדת איתור, אנשים שנבחרו על ידי ההנהלה ואני משוכנע שההמלצה שלהם תתקבל בחיבוק על ידי ההנהלה״. 

תמיר גילת (נעם מורנו)תמיר גילת (נעם מורנו)

הבחירות לראשות ההתאחדות: ״לגבי הבחירות, ההליך חזר לישורת מסודרת לאחר שעברנו תקופה לא פשוטה עם כל מיני התרחשויות שמן הסתם לא הוסיפו כל כך הרבה כבוד לכדורגל הישראלי בכלל וההתאחדות בפרט אבל עכשיו פנינו קדימה. הלקויים שהיו, אני מקווה שתוקנו ויש שישים ימים עד אוקטובר בו ימונה יושב ראש חדש”.

מועמדותו של שינו זוארץ: “על פניו נראה ששינו זוארץ יהיה יושב ראש ההתאחדות לכדורגל. שינו ממה שאני מבין זוכה לתמיכה מורחבת מכל קבוצות הכדורגל בארץ והוא מאוד מנוסה עם המון שנים בתחום אז אני משוכנע שהוא יוכל להצעיד את ההתאחדות קדימה בקדנציה שלו״.

שינו זוארץ (נעם מורנו)שינו זוארץ (נעם מורנו)

“עלה נושא הבחירות והוחלט שהן יתקיימו יהיו באוקטובר, אחרי החגים”, אמר בעלי מכבי הרצליה, אריאל שיימן. “נפרדנו מעופר, לדעתי צריך להיפרד ממנו קצת יותר יפה עם פחות בעיות ואני מקווה שנעשה לו מסיבה יפה. תמיר לא נבחר, התקנון אומר שממלא מקום ממשיך את דרכו אז לא הייתה הצבעה והיושב ראש מינה את הסגן שלו. תמיר הוא חבר ילדות שלי אז אני יכול להגיד משהו רע עליו?”.

אריאל שיימן (נעם מורנו)אריאל שיימן (נעם מורנו)

זאב גרינברג, מבעלי הפועל תל אביב, אמר: “הייתה ישיבה חגיגית עם הרבה ברכות, איחלנו לו הרבה הצלחה בהמשך הדרך והוא איחל לנו הצלחה ועכשיו יוצאים לדרך חדשה. תמיר יהיה יושב הראש לפחות לחודשיים ואני מקווה שיבחר מועמד ראוי”.

זאב גרינברג (נעם מורנו)זאב גרינברג (נעם מורנו)