המנהל הטכני החדש של נבחרות ישראל וילי רוטנשטיינר, חתם היום (שישי) רשמית על חוזה מול ההתאחדות לכדורגל לארבע השנים הקרובות, עם סעיף יציאה לאחר שנתיים. האוסטרי יתחיל לעבוד ביום ראשון, כאשר ביום חמישי הקרוב תתכנס הנהלת ההתאחדות  לאשר את המינוי שלו בצורה פורמלית.

כעת, מתברר כי חלק מהמו"מ מול רוטנשטיינר, שלקח זמן והיה לא פשוט, נבע מהבקשה של האוסטרי לשמש כמאמן הזמני של הנבחרת עד למציאת מאמן ראוי וקבוע. רוב חברי הוועדה התנגדו למהלך שהאוסטרי יזם ואמרו שזה לא יילך, מכיוון שהביאו אותו בתור מנהל טכני ולא בתור מאמן. בנוסף, המחשבה הייתה שאם רוטנשטיינר יכשל על הקווים, לא תהיה לו יותר סמכות מול המאמנים. מבחינת הוועדה, אם לא היה כסף למאמן, היא לא הייתה ממנה בכלל מנהל טכני.  

דודו אוואט. בוועדה התעקשו לא לבצע את המהלך (עמרי שטיין)דודו אוואט. בוועדה התעקשו לא לבצע את המהלך (עמרי שטיין)

כזכור, המצב שהציע רוטנשטיינר להתאחדות לכדורגל לא היה זר לה. בעבר, מיכאל ניס מונה למאמן הנבחרת הצעירה בזמן ששימש כמנהל טכני ולמעשה מאותו רגע כל עבודתו התמסמסה. לכן, בוועדה עמדו על כך שרוטנשטיינר ישמש רק כמנהל טכני ולא כמאמן. לבסוף, האוסטרי הבין את מקומו לאחר שבוועדה לא היו מוכנים להתפשר על עניין זה.

הוועדה צפויה להתכנס בשבוע הבא כדי למנות מאמן לנבחרת, כאשר בשלב זה המועמדים הם רוני לוי וניר קלינגר. רוטנשטיינר ישהה בישראל עד יום חמישי, לאחר מכן הוא יטוס להתארגנות לפני שיחזור לישראל.