יו”ר ההתאחדות לכדורגל, עופר עיני, ששמר על שתיקה בנושא ביטול המשחק מול ארגנטינה, ערך היום (רביעי) מסיבת עיתונאים עוד לפני ההודעה הרשמית של יו”ר ההתאחדות הארגנטינאית.

עיני אמר כי “למרות שיחות שלנו עם ההתאחדות הארגנטינאית לא קיבלנו הודעה רשמית על ביטול המשחק”. במהלך מסיבת העיתונאים עודכן עיני על ידי ONE כי המשחק בוטל רשמית ואמר: “כמו שאמרתי, אנחנו לא קיבלנו עדיין הודעה רשמית, אבל אני חושב שנעשה פה דבר שלא ייעשה. זו נבחרת טובה שרצינו מאוד שהקהל שלנו יהנה מולה והנבחרת שלנו תתמודד מולה וצר לי שזה המצב”.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
עיני: רג'וב חצה את הגבול, נתלונן לפיפ"א

“ג’יבריל רג’וב עושה כל שעולה בידו כדי להוציא את הכדורגל הישראלי מהכדורגל הבינלאומי, ב-2015 הייתה הצעה להוציא אותנו. הפעם רג’וב חצה את הגבול, לגיטימי לקרוא לדברים כאלה או אחרים, אבל יש גם גבול. לא הגיוני שיו”ר התאחדות לכדורגל שחברה בפיפ”א קורא לאוהדים לשרוף חולצה של שחקן כדורגל. לא הגיוני שיאיימו על שחקנים, בשעות הקרובות נוציא תלונה רשמית לפיפ”א על כל ההתנהלות הזו”.

“זה מתחיל במשחק הזה נגד ארגנטינה, אבל זה עשוי להפוך לדפוס. אני מקווה שהלחץ שאנחנו מפעילים יגרום לגורמים המעורבים להבין שמנסים לפגוע במדינת ישראל דרך הכדורגל. יש פה איום ישיר ואישי על שחקנים. אני לא חושב שמי שמנהל את הכדורגל בעולם יוכל לעמוד מנגד, נפעל גם במישור האישי וגם במישור הציבורי. אני מקווה שההתאחדות הארגנטינאית תתעשת, המשחק הזה קיבל אישור רשמי של פיפ”א ושל נבחרת ארגנטינה, כולם ידעו איפה יתקיים המשחק ולא יכול להיות מצב שבגלל ששחקנים מרגישים מאוימים המשחק יתבטל, זה תקדים מסוכן. חבל שלא נזכה בגלל דברים כאלה להופעת כדורגל כמתוכנן”.

עופר עיני וג'יבריל רג'וב (רויטרס)עופר עיני וג'יבריל רג'וב (רויטרס)

הטענות שהמשחק בוטל בשל ההתעקשות לשחק בירושלים: “אני כבר אדגיש, אני לא מתכוון להגיד שום אמירה פוליטית כלפי הממשלה, אני לא משחק לידיו של ג’יבריל רג’וב. משחקי נבחרת מתקיימים בטדי ונמשיך לקיים את משחקי הנבחרת גם בטדי וגם בסמי עופר. אולי הגיע הזמן שירימו את הכפפה ויהיה אצטדיון של 60-70 אלף מקומות, אם היה אצטדיון כזה הנושא כלל לא היה על סדר היום. משחקי אימון מתקיימים מול הרבה מדינות, משחק אימון צריך להיות, בין אם זה מול ארגנטינה ובין אם לא. ארגנטינה מנהלת את משחקי הידידות שלה באמצעות זכיינים, פנינו לזכיין לאחר שקיבלנו אישור מנבחרת ארגנטינה תוך דאגה לשיקולי ההתאחדות שלנו. אנחנו לא היינו מעורבים בצורה ישירה במשא ומתן”.

עופר עיני ורתם קמר (שחר גרוס)עופר עיני ורתם קמר (שחר גרוס)

פעולותיו של ראש הממשלה בנימין נתניהו בנושא: “אני לא מתכוון להתייחס או לספק אמירה פוליטית כזאת או אחרת בקשר לממשלה, אני לא אענה בשמו של ראש הממשלה בנימין נתניהו שאמר: ‘ממשיכים הלאה’, אנחנו בינתיים עושים את הכל כדי לאפשר לקיים את המשחק. רג’וב חצה קו אדום, אנחנו מגישים היום תלונה רשמית לפיפ”א על כל ההתנהלות הזו”. 

בנימין נתניהו (רויטרס)בנימין נתניהו (רויטרס)

ההתנהלות מול ההתאחדות הארגנטינאית: “שוחחנו גם עם אנשי ההתאחדות הארגנטינאית וכרגע אין תשובות. ההיערכות למשחק נמשכת כי עוד לא קיבלנו הודעה רשמית, אני מקווה שנקבל את התשובות במהרה כדי שנוכל להתכונן, כי אם נעבור זמן מסוים לא נוכל לקיים את המשחק גם אם אנחנו והארגנטינאים נרצה”. 

הסיבות לביטול: “כשאומרים לאוהדים ערבים ברחבי העולם לשרוף חולצה של שחקן כדורגל, אולי הטוב ביותר בעולם וללא ספק אחד המוכרים בעולם, זא לא לגיטימי, זו הסתה. ההתאחדות הארגנטינאית מנסה לפתור את הבעיה, אבל יש פה מצב בעייתי וחמור מאוד שמאיימים אישית על שחקנים ועל המשפחות שלהם. זה חייב להיעצר כאן, עשינו שיחה ראשונה עם נשיא פיפ”א והבהרנו את ההשלכות והמשמעות של הדבר הזה. אושחח בהמשך עם נשיא אופ”א ובשבוע הבא יש קונגרס. למה לא הגבנו קודם? כי יש גם טיימינג לכל דבר, ידענו שיש דברים מאחורי הקלעים ולא רצינו להפעיל לחץ מיותר כי סוף מעשה במחשבה תחילה”. 

ליאו מסי (רויטרס)ליאו מסי (רויטרס)

“הוצאתי מכתב לנשיא הארגנטינאי לפני שעתיים וביקשתי ממנו תשובה רשמית האם המשחק מתקיים או לא, אך עוד לא קיבלתי תשובה. אני יודע שהזכיינים נמצאים בברצלונה ומנסים להשפיע משם, אנחנו מקווים מאוד שהמשחק יתקיים. ממה שאני התרשמתי, נשיא פיפ”א מנסה לטפל בעניין, נמשיך לפעול בנושא עד סוף היום בנסיון לקיים בסופו של דבר את המשחק כי זה כבר לא רק משחק כדורגל, זה הרבה יותר מזה”. 

“מבחינת ההתאחדות, המשחק הזה לא היה אמור לעלות להתאחדות שקל, כך שההתנהלות היא בין הזכיינים להתאחדות הארגנטינאים ואנחנו לא ניפגע מכך כלכלית. בואו לא נקל בעניין רג’וב, הוא גם יו”ר ההתאחדות וגם שר בממשלה ובשלב מסוים הוא תפס איזה כיוון ומאז 2015 מנסה לפגוע במדינת ישראל דרך הכדורגל. זה לא ייפסק אם לא יעצרו את רג’וב, הסתה ואלימות בתוך הכדורגל היא לא הגיונית. הוא מנסה לפגוע בישראל דרך הכדורגל ואנחנו לא ניתן לזה לקרות”.

רתם קמר, עופר עיני ושלומי ברזל (שחר גרוס)רתם קמר, עופר עיני ושלומי ברזל (שחר גרוס)

המרוץ לתפקיד יו”ר ההתאחדות: “לא שיניתי את עמדתי מאותו יום בו הודעתי שלא אתמודד לקדנציה הבאה”.

מנכ”ל ההתאחדות רתם קמר הוסיף ואמר: “יצרתי אתמול קשר עם מנכ”ל ההתאחדות הארגנטינאית והם כרגע גם בחוסר ודאות מסוים, מדובר בהתארגנות של השחקנים שבארגנטינה יש להם המון כוח. ההתאחדות הארגנטינאית במצב לא נוח כי הם מחויבים גם כלפינו וגם כלפי השחקנים ומנסים למצוא מולם את הדרך הנכונה ביותר לפתור את הבעיה. 

רתם קמר (שחר גרוס)רתם קמר (שחר גרוס)