אחרי תקופה לא קצרה ולמרות יכולת בינונית, במכבי חיפה היו יכולים אתמול (שני) סוף סוף להיות מרוצים. מעבר לניצחון 2:3 (1:1 ב-90 דקות) על הפועל חיפה בדרבי חצי גמר גביע הטוטו והשגת הכרטיס לגמר מול היריבה המושבעת מכבי תל אביב, הירוקים החזירו לא מעט כבוד לאוהדי הקבוצה, שבסיום נשארו ביציעים כדי להודות לשחקנים. 

בחיפה מודעים לעובדה שהיו לא מעט חריקות במהלך המשחק, אבל שם מעדיפים להסתכל על החצי הכוס המלאה. עצם העובדה שהפועל הגיעה למצבים בודדים במהלך כל 90 הדקות מול גיא חיימוב, מצביעה על שינוי במשחק ההגנה: "יש לנו היום עמוד שדרה של שוער כמו חייימוב, בלם כמו עאיד חבשי, קשר כמו ג’ורג’ מנדז'ק וחלוץ דוגמת מיכיל קראמר, שהם טובים יותר מהשחקנים בשנה שעברה. בסגל היו לא פחות משבעה שחקני בית שמתוכם שיחקו ארבעה שחקנים, דבר שמצביע על שינוי במגמה. מוחמד עוואד היה מצוין בחלק הקדמי ואם נביא עוד קשר אחד יצירתי במרכז השדה, נוכל לכוון העונה לכרטיס לאירופה", אמרו בקבוצה.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
קלינגר: משחק לא טוב של שתי הקבוצות

על מנת להביא קשר זר במקומו של אופיר מזרחי, שלא ממש מוצא את עצמו כקשר קדמי, חיפה חייבת להשתחרר או להקפיא במהירות האפשרית את קלאוס וקאיו. על פי התקנון, יש באפשרות המועדון להקפיא שני שחקנים לפחות. בשלב הראשון הקפאת אחד מהם תאפשר את רישומו של ג'ורג' מנדז'ק למשחק הליגה הראשון מול מכבי תל אביב. 

בנוסף, בצד הירוק של הכרמל כבר קיבלו החלטה עקרונית לשחרר את השוער אוהד לויטה, שהיה בסגל בגלל חתך בידו של עומרי גלזר שנזקק לתפרים. בעקבות פציעתו של גלזר והעובדה שיש ספק אם יעמוד לרשות הסגל במשחק מול מכבי תל אביב, בחיפה מחכים עם ההודעה ללויטה על שחרורו ויחכו לעיתוי אחר.

בחיפה החליטו לרדת בשלב זה מהניסיונות לצרף את אופיר דוידזאדה, כאשר הסיבה לכך נעוצה בעובדה שמדובר בעסקה מורכבת ויקרה. הציוות של רמי גרשון כמגן משרת את הקבוצה, כאשר כגיבוי יש את סאן מנחם ורז מאיר .

אופיר דוידזאדה (איציק בלניצקי)אופיר דוידזאדה (איציק בלניצקי)