במכבי חיפה מצפים להשיג הערב (שני) על חשבון הפועל חיפה את הכרטיס לגמר גביע הטוטו מול מכבי תל אביב. עד כה נמכרו כ-11,500 כרטיסים, כ-8,000 מהם לירוקים. בשנה שעברה במסגרת גביע הטוטו הירוקים גברו 1:4 על יריבתם העירונית, אלא שמאז אותו משחק שתי הקבוצות עברו הרבה, כאשר מכבי רשמה את אחת מעונות השפל שלה, בילתה בפלייאוף התחתון, ולא הצליחה לגבור בשאר מפגשיה מול הפועל. הפעם, נראה שהיא תגיע מוכנה ומעט רעננה יותר.

בקבוצה נוטים להאמין שההרכב שרץ לאורך החודש האחרון יידע להשיג את הניצחון החשוב ויחזיר את היוקרה לאוהדי הקבוצה, שמבחינתם הדרבי נמצא בראש סדר העדיפויות: "מה שקרה בשנה שעברה במשחקי הדרבי בליגה כבר לא יחזור על עצמו השנה. אנחנו טובים וחזקים יותר ונבוא לשחק גם על הכבוד שלנו במטרה לנצח", אמרו בקבוצה.

סינטיהו סלליך. ימשיך על הספסל (עמרי שטיין)סינטיהו סלליך. ימשיך על הספסל (עמרי שטיין)

אטיין ריינן לעומתם, חזר ל-18 ויהיה האופציה כבלם על ספסל המחליפים. קלאוס היווני עדיין תקוע  וכרגע נראה שקבוצה לא יהיה מנוס מלהקפיאו על מנת לרשום את מנדז'ק כזר השישי לליגה. הדבר מן הסתם יחייב את המועדון לשלם את שכרו של השחקן, המוערך בכ-600 אלף יורו במלואו. בנוסף, במהלך 24 השעות הקרובות אוהד לויטה צפוי לשמוע בפעם הראשונה ובאופן רשמי מפרד רוטן על ההחלטה לשחררו .

קלאוס (נעם מורנו)קלאוס (נעם מורנו)

הרכב מכבי חיפה: גיא חיימוב, ארנסט מבוקה, אליסון דוס סנטוס, עאיד חבשי , רמי גרשון, ג'ורג' מנדז'ק, שלומי אזולאי, אופיר מזרחי, ניקיטה רוקאביצה, מוחמד עוואד ומיכיל קראמר.

כ-20 אוהדים מארגון ה"אינפרו" הגיעו והפגינו מול משרדי מכבי חיפה כחלק ממחאה על כך שבמועדון לא אישרו להם לרכוש מנויים ביציע הצפוני .לטענת הארגון כל הניסיונות לבוא בהידברות לא צלח עד כה, דבר שמן הסתם יובל למאבק משפטי. במכבי חיפה אמרו בתגובה: "כחלק מאירועי אלימות קשים בין ארגוני אוהדים ביציע הצפוני, הוחלט להפריד בין האירגונים. לאותם 25 חברי ארגון, הובהר כי הם יכולים לרכוש מנוי בכל יציע זולת היציע הצפוני. הם סרבו. זכותם המלאה להביע את מחאתם שנעשתה באופן לא אלים והולם".

בתוך כך, קשר הרכש ג’ורג’ מנדז’ק, זומן למשחקה של נבחרתו קמרון במוקמות גביע אפריקה לאומות 2019. המאמן החדש של אלופת אפריקה, קלרנס סיידורף ועוזרו פטריק קלייברט, עשויים לתת הזדמנות לשחקן במשחק הבכורה שלהם על הקווים.

הרכב הפועל חיפה: רן קדוש, דור מלול, ניסו קפילוטו, גבריאל תאמאש, שון גולדברג, ריסטו מיטרבסקי, גל אראל, ראדו גינסארי, גילי ורמוט, גיא חדידה ות’אנסיס פאפאזוגלו.