מכבי תל אביב עברה אמש (ראשון) את הדרבי הראשון של העונה בצורה הרבה יותר טובה ממה שכולם ציפו. כאשר ברקע משחקים חשובים יותר בליגה האירופית ובפתיחת ליגת העל, היו לא מעט מחשבות כי הצהובים אשר עלו בהרכב המשני שלהם, עלולים היו לספוג הפסד ראשון, אולם בדיוק ההפך קרה. הדרבי גרם לכולם לקחת את ההזדמנות בשתי ידיים והקבוצה של ולדימיר איביץ', שפתחה עם 11 שטרם הוצבו יחדיו העונה על הדשא, הביסה 1:4 את הפועל ת"א בדרך לגמר גביע הטוטו. 

מראש המשחק מול הפועל ת"א סומן כפחות חשוב בסדרת המשחקים של איביץ'. חמישה ב-15 ימים. כעת נותרו עוד ארבעה. אולם אולי המשחק הזה יוכל לתת לסרבי את הסיבות לאופטימיות לקראת ההמשך. במכבי ת"א החמיאו למאמן הסרבי שלא חשש ללכת עם השחקנים אשר בחר וכי הכין אותם היטב למשחק, בין היתר גם על ידי שינוי שיטת המשחק ולראשונה העונה פתח עם שלושה בלמים, כאשר ההברקה הייתה הצבתו של יונתן כהן כשחקן כנף שמאל. שחקן הבית היה גם איש המשחק עם שני שערים ויכולת מאוד מפתיעה לחיוב במשחקו הראשון העונה. 

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
איביץ׳: האווירה הייתה נהדרת

שחר פיבן סיפק שער גדול, הציג עוד משחק ברמה גבוהה במרכז ההגנה והראה כי יש אלטרנטיבה לאיתן טיבי, כאשר גם מאור קנדיל יכול להיות מעודד ממשחקו הראשון ואין ספק כי הבאתו תאפשר למכבי ת"א גם לשחק ללא אלי דסה ובלי חשש. שחקן נוסף שהצטיין היה דן גלזר במרכז השדה ובסך הכל, המהפכה שביצע המנכ"ל בן מנספורד בקיץ עם החזרת המושאלים, הניבה פרי ראשון, אם כי צריך להיות אמיתיים ולציין כי מדובר בסך הכל בגביע הטוטו, ואת תוצאות המהפכה הזאת יהיה צריך למדוד לאורך העונה כולה ולא לפי משחק אחד. בטח כאשר יכול מאוד להיות שכבר בשבועיים הקרובים, השחקנים שהצליחו להביס את הפועל ת"א, יצטרכו להתמודד מול קבוצות הרבה יותר טובות וגדולות. 

איביץ' מצידו לא ממש הסכים עם ההחלטה לכנות את הקבוצה שפתחה במשחק כקבוצה השנייה של מכבי ת"א והצהיר: "אין לי שתי קבוצות. יש לי סגל שחקנים, אמרנו מראש שיש עונה ארוכה ושכולם יקבלו הזדמנויות, ואני אמשיך לתת הזדמנויות למי שאני חושב שמגיע לו לשחק". המאמן הסרבי היה מרוצה מהכניסה של צ'יקו אופואדו, שנראה כי יש לו עוד דרך ארוכה לעבור עד שיגיע לכושר משחק מקסימלי, אך הוא הצליח להראות ניצוצות בדקות אשר קיבל.

צ'יקו אפואדו עם הכדור (אחמד מוררה)צ'יקו אפואדו עם הכדור (אחמד מוררה)

לקראת סארפסבורג ביום חמישי, משחק אליו תצא מכבי ת"א כבר ביום שלישי מישראל, השאלה הגדולה היא האם וידאר קיארטנסון יפתח בחוד אחרי שאמש לא היה בסגל. ישנם עוד 11 ימים בהם האיסלנדי יוכל לעזוב את מכבי כפי שהוא הצהיר לא אחת במהלך החודשים האחרונים בראיונות שלו בכלי התקשורת ונראה כי הצהובים מסתדרים היטב בלעדיו. איתי שכטר הוחלף במהלך המחצית השנייה במה שאולי מרמז על כוונה לפתוח איתו נגד הנורבגים.

את הדרבי סיכם כובש השער השני במשחק, שחר פיבן: "בתפקיד שלי המטרה היא קודם לשמור על שער נקי ולעשות משחק הגנתי טוב אבל הגול שהבקעתי זה בונוס על העבודה הקשה. זה דרבי ראשון אחרי שנה ואני בחיים לא חוויתי דרבי. היה משחק מאוד מרגש. שמחים מהתוצאה. חזרנו מפיגור דרך עבודה קשה ואני שמח שניצחנו. היו הרבה אמוציות על המגרש, זה דרבי ויש לו חוקים משלו, ואנחנו שמחים שעשינו את שלנו". 

רמזי ספורי מול שחר פיבן (אחמד מוררה)רמזי ספורי מול שחר פיבן (אחמד מוררה)

העידוד מהקהל: "אני שמח שהיה לי משחק טוב, לכל הקבוצה היה משחק טוב. אני שמח על הקהל הזה שמעריך עבודה קשה על המגרש. כיף גדול. זה חלום שהתגשם. אני חושב שהקהל של מכבי מעריך שחקני בית. גדלתי מגיל קטן במועדון, חזרתי מהשאלות כדי להגיע לרגע הזה וכדי לשחק עם המדים האלה. זאת גאווה ללבוש את החולצה של מכבי". 

מינוף המשחק הזה להמשך: "כשחזרתי ידעתי שאף אחד לא ייתן לי את החולצה בהרכב, כמו שקרה לי באשדוד, ובמיוחד בקבוצה הכי גדולה בישראל. פה נלחמים לא רק על הרכב אלא גם על הסגל עצמו. זה מובן ואני לא מפחד ממלחמה, זה המקצוע". 

שחקני מכבי ת"א חוגגים (רדאד ג'בארה)שחקני מכבי ת"א חוגגים (רדאד ג'בארה)

ההזדמנויות מאיביץ': "המאמן מאמין מאוד בשחקנים צעירים, הוא לא מפחד לתת למושאלים את הבמה גם בליגה האירופית ואני מאמין שגם בליגה זה יקרה. מי שייראה טוב, ישחק, אנחנו מבינים את זה. כל אחד עובר את הדרך שלו בכדורגל. לפעמים הדרך קלה יותר ולפעמים קשה יותר. אני שמח שכולנו שגדלנו ביחד מקבלים את הצ'אנס, חזרנו מהשאלות שחקנים בוגרים יותר ועם יותר ביטחון עצמי".