ההגרלה של נבחרת ישראל לא הכי אטרקטיבית שיכולנו לקבל מבחינת כוכבים ונבחרות מובילות, אך היא מצד שני פותחת פתח לחבורה בכחול-לבן. נבחרות דוגמאת צרפת, גרמניה, ספרד וגרמניה לא יגיעו לבקר כאן, אך לפני ההגרלה היינו בטוחים שנוגרל מול נבחרות בכירות שהסיכוי שלנו מההתחלה יהיה קלוש. ההגרלה פותחת לנו צוהר של אופטימיות מלאה בחיוכים, שאולי פשר לעשות פה הפתעה בלתי חוזרת.  

פולין היא הנבחרת הכי חלשה מהדרג הראשון, נמצאת בירידה וזה יכול לשחק לטובתנו. אוסטריה על הנייר היא נבחרת יותר טובה, אבל הוכחנו בעבר שאנחנו יודעים להסתדר מול נבחרות כאלה. יש לנו את ווילי רוטנשטיינר ואנדראס הרצוג, דבר שהופך את צמד המפגשים מול האוסטרים לעוד יותר אטרקטיבי ומעניין. השניים האלה מכירים יותר טוב מכולם את הנבחרת האוסטרית וזה יכול לשחק לטובתנו. הגיע הזמן לסגור את המעגל מבחינת הרצוג והפעם לטובת נבחרת ישראל.

אנראס הרצוג ו-ווילי רוטנשטיינר ביציע (עמרי שטיין)אנראס הרצוג ו-ווילי רוטנשטיינר ביציע (עמרי שטיין)

מי שיכולה להוות הפתעה בבית הזה היא נבחרת סלובניה, שלדעתי נבחרת ברמה של אוסטריה ופולין למרות הדירוג הנמוך שלה. מקדוניה זו נבחרת שאנחנו מכירים מהעבר, נבחרת ששווה לנו. אבל אם נהיה במומנטום כמו בקמפיין האחרון, אנחנו נדע לגבור עליה בבית וגם בחוץ. לטביה אומנם עשתה התקדמות גדולה בארבע השנים האחרונות, אך עדיין זו נבחרת נחותה. אם באמת רוצים לעשות היסטוריה, צריכים לנצח אותה בלטביה וגם בישראל.

באופן כללי, אנחנו לא יכולים להרשות לעצמנו לזלזל באף נבחרת, גם אוסטריה וגם פולין יותר טובות מאתנו. מאחר ויצרנו גורם הרתעה בבית, אנחנו צרכים לשאוף לנצח את כל הנבחרות בישראל, וזה אפשרי. נצטרך ללמוד מהטעויות של הקמפיין האחרון, לדעת לשמור על יציבות ועקביות, לדעת להתגבר בין הפערים ביכולת במשחקי הבית לאלה בחוץ. נצטרך לחזק את נקודות התורפה שלנו, בעיקר בחלק האחורי.

נבחרת ישראל באימון (ההתאחדות לכדורגל)נבחרת ישראל באימון (ההתאחדות לכדורגל)

לגבי הרצוג ורוטנשטיינר, הם נמצאים מספיק זמן בתפקיד ועד מרץ בתחילת הקמפיין יש להם מספיק זמן לגבש מי השחקנים שמתאימים ללבוש את חולצת הנבחרת, ומי אלה שזה גדול עליהם. קמפיין היורו הקרוב כבר יהיה מבחן תוצאה ולא רק דרך. אם היינו רוצים לפני ההגרלה לבחור בית לישראל, לא היינו יכולים לקבל בבית ריאלי, הוגן ואפשרי יותר. אפשר להיאבק על אחד משני המקומות הראשונים.   

לסיכום, הנבחרת חייבת קודם כל להאמין, זו לא רק היכולת, כי לא קיבלנו את הנבחרות המובילות. אנחנו יחד עם נבחרות מהדרג השני והשלישי, ואנחנו כן יכולים להתמודד איתן. צריכים להאמין, להפנים, ליישם. להרצוג יש משקל מאוד משמעותי בבחירת סגל השחקנים. אלה שיכולים להצעיד לעבר המטרה, עם שילוב של יכולת ואישיות נכונה.