הכינוס המסורתי של מרכז ותיקי “הפועל”, התקיים הבוקר (חמישי) באולם האירועים “איסט” בתל אביב כשהשנה הוענק ל-12 פעילים מכל רחבי הארץ את עיטור הכבוד “לאיש כפעלו”.

העיטור מוענק אחת לשנתיים ונחשב לאות הגבוה ביותר שמעניק מרכז הפועל לפעיליו, מתנדביו, וספורטאיו בעבר ובהווה. התואר הוענק על ידי מנכ”ל “הפועל” יורם אורנשטיין, ד”ר סולומון סטוליאר יו”ר ארגון הוותיקים ויצחק פרנקל יו”ר ועדת העיטור. מי שקיבלו אותו הם עופרה אלקיים כהן, חיים ארנון, ינון אשכנזי, דוד בן אשר, נינו ברגיג, שמואל זילברמן, ד”ר איבונה טוביס-לאונוב, מנדי ירדן, דוד מנצור, דוד סעידי, יצחק (איצ’ה) קרמר וזאב רייס.

מנכ”ל הפועל יורם אורנשטיין בירך את הזוכים ואמר על הבמה: “אני גאה לעמוד פה היום פעם נוספת להענקת התואר, אנחנו ממשיכים לשמור על המסורת החשובה הזאת כי מי שלא שומר על עברו אין לו עתיד. כמו שכולכם יודעים, מרכז הפועל פורש את כנפיו בכל הארץ וגם במקומות שונים בעולם והוא מרכז של כל אזרחי מדינת ישראל, הפועל מסמל את כל החברה במדינת ישראל וכולם שווים שזה כולל את החברה הלא יהודית, הפריפריה האורבנית ולא רק הגאוגרפית”.

מנכ״ל הפועל - יורם אורנשטיין (חגי מיכאלי)מנכ״ל הפועל - יורם אורנשטיין (חגי מיכאלי)

אורנשטיין הוסיף: “כפי שאתם יודעים, במרץ 2018 הוחלט לשנות את נושא המימון לספורט. אם עד היום הספורט מומן על רובו מהטוטו, החל מ-2019 הטוטו יפסיק לממן את הספורט וזה יעבור לאחריות המדינה בלבד. בעבר הספורטאים והאגודות היו מקבלים את הכספים לפי ועדה ציבורית, משרד התרבות והספורט ייקבע את ידם כשהמועצה הלאומית שהוקמה תהיה רק ממליצה. מרכזי הספורט במדינת ישראל שהם לב ליבו של הספורט, מנהלים מאבק כדי שהעמותות הקטנות יוכלו להגיש בקשה”.

יו”ר ועדת האיתור יצחק פרנקל אמר: “רוצה לברך את כל המתכנסים כאן, במשך שנים היה הארגון מתכנס אחד לשנה בחג החנוכה, מעניין למה דווקא בחג המכבים. אחד לשנתיים אנחנו מעניקים את אות הכבוד. בשמי ובשם הועדה אני רוצה לברך את הזוכים לכבוד שמגיע להם, הם מטובי הספורטאים והפעילים של הפועל בעבר ובהווה”.

יצחק פרנקל (חגי מיכאלי)יצחק פרנקל (חגי מיכאלי)

דוד בן אשר הנרגש נשא דברים בשם נציג הזוכים: “נפל בחלקי לייצג את 12 המופלאים לאור העשייה והזכויות שיש לכל אחד מאיתנו. זאת זכות, כבוד וזאת הרגשה טובה לקבל את הפידבק מקולגות שעבדנו איתם 60 שנה. הפועל זה ערך אידאולוגי, נשמנו אותה וזה כבר חלק בנשמה שלנו. עברנו באגודות שונות אבל איך אומרים אולי יצאנו מהפועל אבל הפועל אף פעם לא יצא מאיתנו”.