מכבי נתניה קיבלה העונה מחמאות מכל עבר, ובצדק, על כך שלמרות מתיחת הפנים המשמעותית שביצעה בקיץ, הצליחה להעפיל לפלייאוף העליון ולגמר גביע המדינה, כאשר העונה הנוכחית כבר הוגדרה כמוצלחת יותר מהקודמת (מה שלא היה נראה אפשרי בכלל בפתיחת העונה).

אבל כעת, צריך לומר גם: הנפילה של מכבי נתניה, כפי שקרה בפלייאוף בעונה שעברה, גם היא גדולה יותר מזו של העונה הקודמת ומדובר בשיא עונתי שלילי (אפילו גבוה יותר מפתיחת העונה החלשה) של חמישה משחקים ללא ניצחון (מתוכם שלושה הפסדים), בעוד הקבוצה של סלובודאן דראפיץ' ושי ברדה נותרה עם נקודה בודדת מארבעה משחקים בפלייאוף, כשהפסידה 2:1 למכבי חיפה אתמול (ראשון) וספגה מכה נוספת בקרב על הכרטיס למוקדמות הליגה האירופית דרך ליגת העל.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
בלבול:"לא קל,שמחים מההופעה של השחקנים"

למרות הפתיחה הטובה, בעיקר בגלל השער המהיר שכבש פאטוס בצ'יראי, והמחצית השנייה המעודדת מבחינת יכולת – במכבי נתניה התחושה קשה ובעוד פגרת חג פסח מעבר לפינה, האווירה והמומנטום השליליים יימשכו עד כדי כמעט חודשיים ללא ניצחון בליגה ובעיר היהלומים מופתעים לרעה מהיכולת של הקבוצה בתקופה האחרונה.

"אנחנו סופגים בקלות מדי, זה נראה קל ומרגיש רע לספוג ככה, התחושה מסריחה לסחוב עוד שבוע בלי ניצחון, עוד לא ניצחנו בפלייאוף וזה מתחיל לשבת לנו בראש", סיכמו בקבוצה. בעוד דראפיץ' לא חסך בביקורת ודיבר על "חשיבה של קבוצה קטנה" ועל "נפילה מנטלית", גם ברדה התקשה להסתיר את אכזבתו ודאגתו נוכח המצב.

שי ברדה וסלובודאן דראפיץ' (עמרי שטיין)שי ברדה וסלובודאן דראפיץ' (עמרי שטיין)

"ההתחלה הייתה טובה בגלל הגול, לא מעבר, שיחקנו רע מאוד בחצי הראשון", אמר שי ברדה במסיבת העיתונאים לאחר המשחק. "המחצית השנייה הייתה הרבה יותר טובה, היינו יותר אגרסיביים, הגענו למצבים גם כשהיינו בעשרה שחקנים. אנחנו צריכים לעלות מדרגה, בעיקר מבחינה מנטלית. להפסיק להסתכל על זה שהקבוצה התקדמה, עלתה לפלייאוף העליון והשיגה את המטרות. זה התפקיד שלנו כמאמנים ואנחנו נעשה את זה. לא הגענו לפלייאוף. יש לנו הרבה מאוד עבודה. הטענות הן כלפי עצמנו כי אנחנו צריכים למצוא את הפתרונות. מאמנים צריכים לדעת להסתכל על עצמם".

נפילת המתח: "אני מאוכזב מהפן המנטלי. ידענו שמכבי חיפה תשחק בצורה שהיא שיחקה, התחלנו את המשחק טוב עם גול טוב, עשינו את הלחץ כמו שאנחנו יודעים, אבל אנחנו לא יכולים לספוג גולים כאלה. הגיע הזמן שנעשה קפיצה. יש גבול שצריך להפסיק לדבר על שחקנים צעירים ולקחנו אותם מאיפה שלקחנו אותם, הגענו לפלייאוף ולגמר – לא. אנחנו צריכים לעשות קפיצה, גם המועדון. נכון, יש דרך ותהליך, אבל לא בא לי להשתמש בזה, בא לי לדרוש. אנחנו צריכים לדרוש מהשחקנים. אני לא רוצה לקבל מחמאות, אני רוצה לקחת נקודות. זו הדרך היחידה שבה נעלה למעלה".

לירן ליאני מרחיק את עלי מוחמד (עמרי שטיין)לירן ליאני מרחיק את עלי מוחמד (עמרי שטיין)

הראש בגביע ולא בליגה: "אוי ואבוי, זה לא צריך להיות ככה. אם זה ככה, זו בעיה שלנו. יש סוג של 'הגענו לאן הגענו' אחרי שהעפלנו לגמר הגביע המדינה ולפלייאוף העליון, אבל זה ממש לא נגמר. לא נותנים יד לבינוניות. נצטרך לדעת מנטלית להתגבר על זה".

הכרטיס לאירופה: "אני לא מדבר במושגים של כישלון. אם לא היינו עולים לפלייאוף העליון היינו מאוד מאוכזבים. אני לא מחפש את ההגדרות, רוצים לעלות מדרגה. לפעמים אנחנו יותר מדי דורשים, אבל זה רק כי אנחנו חושבים שאפשר ללכת רחוק. אנחנו לא מרוצים מהעובדה שלקחנו רק נקודה אחת מארבעה משחקים בפלייאוף".

במחזור הבא מכבי נתניה תנסה להשיג ניצחון ראשון בפלייאוף העליון, כאשר תפגוש את הפועל חדרה, בעוד מהמפגש ייעדרו ויקי כחלון ופאטוס בצ'יראי, להם תשעה כרטיסים צהובים, וגם עלי מוחמד שהורחק אתמול בכרטיס אדום. היום ישתתפו השחקנים ואנשי המועדון בהרמת כוסית לכבוד חג הפסח בעמק חפר.