שלושה ימים לאחר שהתפטר ממכבי חיפה והודיע על פרישה מכדורגל עקב מצבו הרפואי, אלי גוטמן כינס היום (חמישי) מסיבת עיתונאים. גוטמן היה נרגש במיוחד, קולו רעד והוא מירר בבכי בתחילת דבריו.

“אני מתרגש. תבינו אותי אם הקול רועד. גם הבמאי היצירתי ביותר לא היה מסוגל לייצר סרט כזה. כשאני סוגר מעגל וחוזר למועדון כדורגל מכבי חיפה. מודה למכבי חיפה וליענקל’ה. אחרי 23 ימים, במקום לשחק נגד עירוני קריית שמונה ,אני מודיע לכם שלא תראו אותי יותר כמאמן כדורגל על הקווים. הכל מטעמים בריאותיים. לא מעכל שצריך לסכם קריירת אימון. הגעתי עם מלוא התשוקה להעביר את המסרים לבחורים הכל כך נפלאים האלה”.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
אלי גוטמן: "לא תראו אותי יותר על הקווים"

“מודה לקדוש ברוך הוא על הקריירה שנתן לי. על כל משחק שהייתי על כר הדשא. מתנצל אם מישהו נפגע. שלם עם הקריירה שלי. למדתי מהכישלונות. למאמנים הצעירים אני אומר לכו עם הלב. אין הצלחה בן לילה. קשיים הם חלק מהדרך. אני משלם את המחיר. ברגע הראשון שישבתי עם יענקל’ה הגדרתי את זה טרגדיה. טרגדיה אישית שלי. לא יודע מה אעשה בהמשך. רוצה לעכל את הסיטואציה הקשה. רוצה להודות לקהלי האוהדים. אלה שהניפו אותי על הכתפיים ואלה שקיללו אותי. לאוהדי מכבי חיפה – יודע עד כמה רציתם שאני אגיע. תמכתם. יכול להבטיח לכם. נכונו לכם ימים יפים של המועדון הזה. גם במקום שישי או שביעי זו אימפריה. מרגיש חלק מהמועדון. ההחלטה שקיבלתי מאוד לא פשוטה. זה מועדון שיחזור לקדמת הבמה. תודה למשפחה שלי ולאשתי, תודה סמדר על התמיכה הבלתי נגמרת”.

אלי גוטמן והסרטון לכבודו ברקע (עמרי שטיין)אלי גוטמן והסרטון לכבודו ברקע (עמרי שטיין)

מה הוביל להחלטת הפרישה: “בראשון בלילה הרגשתי לא טוב. הרגשתי סחרחורות ותעוקה בחזה. בבית חולים כרמל מדדו לי לחץ דם ועשו לי א.ק.ג והתוצאות היו לא טובות. הרופא לא היה מרוצה. הלכתי הביתה. אני סובל מהמחלה הזאת הרבה זמן, מאז שאני חייל. המדדים לא היו טובים. הרמתי טלפון לקרדיולוג שלי, הוא הזמין אותי. יענקל’ה ידע מהכל. הגעתי בבוקר לבית חולים והרופא לא אהב את התוצאות. בדיקות הדם היו טובות. זה מסטרס. הוא כתב לי מכתב. אמר ‘אני רוצה להיות שלם עם עצמי’. דיברתי עם יענקל’ה בארבע עיניים ואז יצאה ההודעה. ישבתי עם איתי (מרדכי, ד.ב) ועם הצוות והשחקנים ועזרתי להכין את המשחק מול סכנין. כך אעשה לקראת שבת מול קריית שמונה. על הקווים זה תם ונשלם”.

גוטמן. "סובל מהמחלה הזאת הרבה זמן" (עמרי שטיין)גוטמן. "סובל מהמחלה הזאת הרבה זמן" (עמרי שטיין)

“אני כל בוקר מודד לחץ דם וזה היה בסדר. זאת מחלה בלי תמרורי אזהרה. בימים הראשונים במכבי חיפה אמרתי שאני מרגש שחזרתי לגיל 40. באתי ראשון ועזבתי אחרון. נתנו לי מפתחות לכפר גלים. זה הגיע בעיתוי הכי לא נכון. לא התייעצתי לפני (עם רופאים). אמרתי ליענקל’ה שאני בריא כי הרגשתי בריא. כשבאתי למכבי חיפה רציתי להציב אותה במקומות 3-4 ובעונה הבאה להתמודד על תואר האליפות. אם אתה לא חולם בגדול אתה לא מגיע. הצבתי אותם יעדים גם בהפועל תל אביב ובנבחרת”.

גוטמן עם המנכ"ל אסף בן דב (עמרי שטיין)גוטמן עם המנכ"ל אסף בן דב (עמרי שטיין)

האם יקבל תפקיד: “מנהל מקצועי צריך לשבת באצטדיון. אז לא. לא הציעו לי תפקיד”.

לאחר ההודעה: “בכיתי כמו ילד מול יענקל’ה. אני יודע שלא אוכל לעשות את זה יותר. לכן הגדרתי את זה כטרגדיה אישית. אי אפשר להצטער על דבר שאתה חולם עליו. ברגע שעזבתי כעוזר מאמן של שלמה (שרף, ד.ב) בעונת הדאבל רציתי לסגור מעגל”.

גוטמן. "רציתי לסגור מעגל" (עמרי שטיין)גוטמן. "רציתי לסגור מעגל" (עמרי שטיין)

מה קרה במשחק מול סכנין: “היו שתי אפשרויות. או שאני עוזב את הבית ושומע מוזיקה. או שאני מסוגל לעמוד בזה. החלטתי שאני רואה את המשחק והגבתי כמו אוהד. גם בגול הראשון וגם בשני כי ידענו שאנחנו מנצחים”.

העזרה לצוות: “הייתי היום באימון, מחבק את השחקנים. זה עושה להם טוב. מבחינת איתי והצוות. יושבים, מכינים וידאו. זה נותן לי הרגשה טובה. הם יצטרכו לעלות לנצח את המשחק בסמי עופר ביום שבת. לאחר מכן יענקל’ה ועוזי מור יקבלו החלטה. “אני לא חושב שאני צריך להיות יועץ עכשיו. נתנו לי את המושכות. האמינו בי. נתתי את הלב ואת הנשמה. למכבי חיפה יש מספיק אנשים טובים שיידעו לקבל החלטות. אין לי ספק שהמועדון הזה יחזור לקדמת הבמה. אתה מרגיש שזה”.

גוטמן. "אני לא צריך להיות יועץ עכשיו" (עמרי שטיין)גוטמן. "אני לא צריך להיות יועץ עכשיו" (עמרי שטיין)

מה הרגיש בשער של זהבי באליפות שלה הפועל ת”א על חשבון מכבי חיפה: “אוהדי מכבי חיפה אמרו לי ‘זאת החובה שלך להחזיר את הרגע הזה’. הגעתי לפה להחזיר דברים כאלה. זה נמנע ממני”.

אלי גוטמן חוגג אליפות בטדי עם ורמוט וידין (גיא בן זיו)אלי גוטמן חוגג אליפות בטדי עם ורמוט וידין (גיא בן זיו)