קיבלנו הערב (ראשון) בסמי עופר משחק כדורגל בקצב מרשים, שערים טובים ויפים, ומכבי חיפה שהגיעה לפלייאוף העליון עם ניצחון ראשון. מרקו בלבול וגם סלובודאן דראפיץ' מנגד, הגיעו לחיפה כאשר הם מוכנים כל אחד לשיטה של הקבוצה השנייה בצורה נהדרת. לראיה לכך - השער הראשון של מכבי נתניה הגיע בעקבות העובדה ששני החלוצים (גיא מלמד ופאטוס בצ'יראי) שיחקו את שיטת היהלום בצורה סופר קלאסית וגרמו לבלבול גדול במרכז ההגנה של הירוקים בדקות הראשונות.

בעקבות זאת, האורחת עלתה ליתרון משער של החלוץ המונטנגרי המצוין שהשכיב את אטיין ריינן במרכז הרחבה והעלה את הנתנייתים ל-0:1. מנגד, בלבול הגיע לאחר שלושה הפסדים רצופים בפלייאוף העליון למשחק שהוא חייב לנצח, הוא הגיב היטב להפסדים ולטעויות של השבועות האחרונים, הפיק לקחים וחזר למקורות שעזרו לו להוביל את חיפה למקום השלישי מהמקום הנמוך בו הוא קיבל את הקבוצה.

שחקני מכבי חיפה חוגגים (עמרי שטיין)שחקני מכבי חיפה חוגגים (עמרי שטיין)

מאמן המארחת חזר לשיטת שלושת הבלמים, סגנון המשחק הנכון והבונוס – כיבוש 2 שערים על ידי בישול של 2 הקיצוניים (רז מאיר וארנסט מבוקה) שבשיטת שלושת הבלמים הם עושים את ההבדל. לכן, בחומר השחקנים הנוכחי שיטת שלושת הבלמים היא הכי מתאימה לחיפה.

בנוסף, ירדן שועה כבש את שער הבכורה שלו במועדון, והחלוץ הצעיר לדעתי האישית הוא אחד הכישרונות הגדולים שצמחו לנו בכדורגל הישראלי בשנים האחרונות. מלבד יכולת הכיבוש הנהדרת שלו, הוא ניחן ביכולת מסירה וראיית משחק פנטסטית, תנועה חכמה. אין ספק ששועה שחקן יוצא מן הכלל - ברור שזו הרכישה הכי טובה שיענק'לה שחר עשה בשנים האחרונות.

ירדן שועה מנסה לחדור פנימה (עמרי שטיין)ירדן שועה מנסה לחדור פנימה (עמרי שטיין)

בחצי השני ראינו מכבי חיפה פחות טובה - דראפיץ' ביצע שני שינויים כאשר הכניס שני שחקנים התקפיים ויצירתיים (מוטי ברשצקי, אביב אברהם) ושיחק כדורגל התקפי. עד ההרחקה של עלי מוחמד, נתניה הייתה טובה יותר בחצי השני, כאשר חיפה הייתה פחות מסודרת ומאורגנת, איבדה לא מעט כדורים, והיה חסר לי בעל הבית במרכז השדה שינהל את המשחק.

האורחת בצהוב אומנם בפלייאוף עם מאזן של 1 מ-12 נקודות, למרות תקופה פחות טובה וההפסד הערב, אך צמד המאמנים, דראפיץ' וברדה, עושים עבודה טובה. גם לאחר עזיבת דיא סבע וערן לוי, מאמני היהלומים הובילו את קבוצתם לגמר גביע המדינה והקבוצה עדיין נאבקת על מקום באירופה בלי שום פחד מקבוצה בכדורגל הישראלי.

שחקני מכבי חיפה חוגגים (עמרי שטיין)שחקני מכבי חיפה חוגגים (עמרי שטיין)

לסיכום, הקבוצה הירוקה רשמה ניצחון סופר חשוב בקרב על אירופה, איזה קבוצה קיבל בלבול מהידיים של ההולנדים ולאחר מכן הצליח להפוך את הקערה על פיה. אבל למרקו המון עבודה להמשך והעתיד. גם הוא יודע שיש לו קבוצה טובה, אבל לחיפה טוב זה לא מספיק, היא צריכה להיות הכי טובה. כדי שזה יקרה הקבוצה תצטרך לקראת העונה הבאה לקחת שלד של כחמישה שחקנים מהקבוצה הנוכחית, עליו להלביש 3-4 ישראלים הכי טובים שיש ואליהם לצרף זרים איכותיים, בלי כל זה חיפה לא תוכל לחזור להתמודד על האליפות.