סוכנו של אדריאן דלמאו, הקטור פריס רוס, מפעיל לחץ על הראקלס ההולנדית במטרה לשכנע את הקבוצה לקבל את הצעתה של מכבי תל אביב בגובה מיליון אירו על הסקורר בן ה-25 שכבש בעונה שעברה 19 שערים בהולנד, ולשחררו לשורותיה. 

גם דלמאו עצמו מפעיל לחצים והיום (שבת) הוא לא התייצב לאימון הקבוצה. כמו כן נקבע כי גם מחר (ראשון) הוא לא יערוך אימון, כל זאת לקראת שיחה בין הצדדים ביום שני.

המנהל הטכני של הקבוצה, טים חיליסן התראיין בנושא לתקשורת בהולנד ואמר כי ״אדריאן דלמאו נעול על כך שהוא רוצה את המעבר הזה (למכבי ת״א). ברור לנו שהוא מעוניין בעסקה, אבל צריך שגם המועדונים ימצאו סיכום משותף ביניהם ועד אז עליו להתנהג כמו מקצוען״.

לדלמאו הייתה הבטחה כאשר עזב את ויאריאל ב׳ מהליגה השלישית בספרד, כי אם תגיע הצעה של מיליון אירו עליו בקיץ הנוכחי, הראקלס תמכור אותו. אולם העונה המאוד מוצלחת שלו הובילה לכך שההולנדים חזרו בהם מההבטחה שנתנו לו. למכבי ת״א הוצג החלוץ כשחקן עם תג מחיר של מיליון אירו אולם ההולנדים מבקשים לקבל כעת שני מיליון אירו, סכום אותו הצהובים לא ישלמו. השחקן עצמו מבקש לעזוב כאשר הוא נכנס לעונה אחרונה בחוזה שלו, ועל הפרק שדרוג כלכלי עצום מ-300,000 אירו בעונה ל-600,000 אלף.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
החיזוק לחוד של מכבי ת״א? צפו בדלמאו כובש

אומנם השחקן כבש 19 שערים בהולנד, אך הוא הגיע אחרי עונות בהן כבש 11 שערים בוויאריאל ב׳ ו-12 שערים באספניול ב׳, זאת לצד 8 כיבושים לפני כן בראסינג פרול - כולן בליגה השלישית בספרד. כשקפץ לליגה השנייה הוא לא הצליח להביא מספרים ולכן, תג המחיר של מיליון אירו שהוסכם בזמנו בין הצדדים היה נראה הגיוני מאוד לשניהם. כעת הראקלס נוהגת באופן לא ג׳נטלמני ומנסה לסחוט את הלימון עד הסוף.

יש לציין כי לצהובים מועמדים נוספים לעמדה הזאת, אך הפרופיל של דלמאו הוא בדיוק מה שהם מחפשים. שחקן שמגיע כשהוא מתחיל לטפס לעבר שיאו ובעל פוטנציאל מכירה עתידי גבוה, ובנוסף, אחרי עונה גדולה בה התפוצץ עם כמות שערים מרשימה בליגה חזקה. במכבי ת״א מקווים כי בשבוע הקרוב יהיה ניתן לפרוץ דרך בשיחות עם הראקלס.

בתוך כך, יבגני שאחוב, שהיה מועמד להצטרף למכבי תל אביב, עבר רשמית ללצ’ה האיטלקית. חתם על חוזה לשנתיים עם אופציה לאחת נוספת, זכה בשלושה תארי אליפות ברציפות במדי פאוק סלוניקי מהליגה היוונית. בין היתר, רשם חמש הופעות במדי נבחרת אוקראינה וכבש בהם שער אחד.