שחקנים בהמתנה. בנבחרת ישראל הודיעו למספר שחקנים מהסגל המורחב, שלא קיבלו זימון בשלב הראשוני, כי הם נכנסים ל”רשימת המתנה”. מטרת הרשימה הזאת היא לייצר מאגר שחקנים למקרה שיצטרכו לבצע זימונים במקום שחקנים פצועים וכיוב’, אשר יכולים להיגרע מסגל הנבחרת כבר אחרי מחזור הליגה הקרוב, או במהלך האימונים לקראת גוואטמלה וסקוטלנד. 

ברשימת ההמתנה נמצאים בין היתר: מוחמד עוואד, שמואל שיימן, דן איינבינדר, אופיר מרציאנו, עידן ורד, איתי שכטר, עומר אצילי ודור מיכה. מאחורי המחשבה לייצר רשימת המתנה עומד למעשה הזימון הקודם כאשר ערן זהבי נפצע, במקומו זומן אלירן עטר, ולאחר מכן בן שהר נפצע גם כן, ואת מקומו של חלוץ הפועל באר שבע תפס לבסוף שכטר. 

איתי שכטר ושאר שחקני הנבחרת. התייצב במקום שהר בזימון הקודם (מרטין גוטדאמק)איתי שכטר ושאר שחקני הנבחרת. התייצב במקום שהר בזימון הקודם (מרטין גוטדאמק)

מאידך, אותם שחקנים עומדים בפני ההזדמנות האחרונה שלהם העונה לצאת לחופש כאשר אצל כמעט כל קבוצות ליגת העל, החל מיום שני הקרוב, יקבלו השחקנים שבעה ימי חופשה. יש לציין כי החופש הארוך ניתן גם מתוך ידיעה שאחרי שתמה הפגרה הבינלאומית, ישנו עוד שבוע בלי כדורגל בישראל לטובת פגרת השזרוע. 

בכוונת השחקנים אשר נמצאים ברשימת ההמתנה, לצאת לחופשות פרטיות. אולם, בהתאחדות מצפים (אף על פי שלא אמרו להם מפורשות להישאר זמינים) כי אם יקראו לאותם שחקנים – הם גם יתייצבו. המשמעות, נניח ושחקן מסוים החליט לטוס בשבוע החופשי שלו לשבעה ימים בניו-יורק ובמהלך השבוע הזה הוא נקרא לנבחרת, יהיה עליו בעיני ההתאחדות לעזוב הכל ולהגיע.

גורמים בנבחרת טוענים כי הם לא זוכרים סיטואציה שבה מישהו קיבל זימון לסגל והעדיף לוותר עליו ולא להגיע. כמו כן, מציינים כי ישנו תקנון משמעתי ברור ומי שיקבל זימון ולא יפסיק את חופשתו, ייתקל בבעיה אל מול התקנון המשמעתי. “אף אחד פה לא במצב שהוא יכול להגיד לנבחרת שהוא לא מגיע. זה לא מקום טוב להיכנס אליו”, אמרו. התקנון אגב אומר כי אם שחקן כלשהו מוזמן, הוא מחויב להגיע אחרת יעמוד לדין ועלול להיות מושעה מהנבחרת ואף מהקבוצה שלו.

איינבינדר ועידן ורד. חלק מרשימת ההמתנה (אורן בן חקון)איינבינדר ועידן ורד. חלק מרשימת ההמתנה (אורן בן חקון)

כמו כן, אם סיטואציה שכזו תתרחש, סביר להניח שהשחקנים יפוצו על ההוצאה הכספית הכרוכה בחזרתם ארצה כפי שקרה כבר במקרים דומים בעבר. ל-ONE נמסר מחלק מהשחקנים כי “אף אחד לא אמר לנו להישאר בארץ. זו חופשה אחרונה וברור שחלק רוצים לטוס ולנצל אותה. אף אחד לא ביקש שנשב בבית ונחכה”.