אפואל ניקוסיה ואנורתוסיס פמגוסטה מעוניינות באיתן טיבי. בלם מכבי תל אביב, שעל פי הערכות המועדון לא ימשיך בקבוצה כפי שפורסם אתמול ב-ONE, מושך עניין מהאי השכן כאשר שתי הקבוצות הגדולות של קפריסין שמו עין על השחקן.

לפי הקפריסאים, שתי הקבוצות מסוגלות לעמוד בתנאי השכר של הבלם בן ה-31 שבעונה החולפת במכבי ת"א הרוויח כ-500 אלף יורו, אך בהצעה שהצהובים הניחו בפניו עכשיו היה אמור להשתכר הרבה פחות מכך, לפי הערכות, כמחצית מהסכום הזה. 

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
משבצות ובוקה: המדים החדשים של מכבי ת"א

טיבי כבר שיחק בעברו מעבר לים כאשר היה בשרלרואה הבלגית. אפואל ניקוסיה הוזכרה בקיץ החולף כקבוצה שיכולה לצרף את אוראל דגני מהפועל תל אביב בשל סעיף שחרור נמוך, אולם טיבי מנוסה יותר, מגיע עם יותר משחקים ברזומה האירופי שלו ואף אינו יעלה דמי העברה שכן הוא חופשי.

בעניין השחקנים הנוספים שמושכים עניין ממכבי תל אביב, בגרמניה מדווח היום (שלישי) כי ורדר ברמן שוקלת את החתמת אלברו טחרו ששיחק באלבסטה ויעלה כשני מיליון יורו בלבד (שייך לריאל מדריד), מה שעלול לפגוע בסיכויים של אלי דסה להגיע לעמדת המגן הימני של המועדון הגרמני. במקביל, ישנה הצעה עומדת כבר תקופה ארוכה מצד מכבי ת"א שמקווה כי דסה יחתום עליה וירוויח כ-400 אלף דולר לעונה. 

אלי דסה (אחמד מוררה)אלי דסה (אחמד מוררה)

נוסף על כך, בספרד מדווח כי ריאל סראגוסה מליגת המשנה אינה מוכנה לשלם דמי העברה על ז'איר אמאדור וכבר חושבת על כיוונים אחרים, ביניהם, פרו נולסקואין השייך לאתלטיק בילבאו. במקביל, מסתבר שבאמאדור מתעניינת קבוצה נוספת מהליגה הספרדית השנייה – ספורטינג חיחון כך מדווחים בספרד. הקבוצה שסיימה את העונה החולפת במקום ה-8, מחפשת בלם נוסף  שישחק לצידו של אקס מכבי ת”א, ז’אן סילבן באבין. על פי הפרסום, אמאדור מעוניין לעזוב את ישראל ולשוב לספרד. 

השוער פרדראג ראיקוביץ׳, שלא מצא קבוצה באירופה, נמצא בדרכו לישראל לטובת פתיחת האימונים של מכבי תל אביב, בזמן שהוא, וגם המועדון, מקווים למצוא עסקה למכירתו בהקדם.

פרדראג ראיקוביץ' (אחמד מוררה)פרדראג ראיקוביץ' (אחמד מוררה)

בר כהן, נדב נידם ועידו שחר האריכו חוזים

בר כהן, נדב נידם ועידו שחר, בוגרי מחלקת הנוער ששיחקו בעונה שעברה בקבוצת הנוער ומשחקים גם במדי נבחרות הנוער של ישראל, חתמו הבוקר על הארכות חוזים אצל הצהובים. נידם חתם על חוזהו באמצעות סוכניו גלעד קצב ועידן כסיף.

גלעד קצב, נדב נידם ועידן כסיף (מערכת ONE)גלעד קצב, נדב נידם ועידן כסיף (מערכת ONE)

מנכ"ל מכבי ת"א, בן מנספורד, אמר לאתר הרשמי: "כולם במועדון מאושרים כי שלושה מהשחקנים הצעירים הטובים בישראל חתמו היום על חוזים חדשים במכבי. בעונה שעברה ראינו מה התוצאות שניתן להגיע אליהן עם שילובם של המכביסטים שגדלו אצלנו לקבוצה. כולם במכבי מאמינים כי בר, עידו ונדב ימשיכו בדיוק באותה הדרך. ברצוני להודות לפטריק ולצוות שלו על המשך העבודה הקשה בדרך לפיתוח דור השחקנים הבא ולמיץ' על ההשקעה הבלתי פוסקת שלו במחלקת הנוער".

בר כהן במעמד החתימה (מכבי תל אביב) (מערכת ONE)בר כהן במעמד החתימה (מכבי תל אביב) (מערכת ONE)

פטריק ואן לוון, המנהל הביצועי, הוסיף: "בר, עידו ונדב הם שלושה שחקנים מוכשרים ששיחק יחדיו בקישור של קבוצת הנערים ועשו בעונה שעברה את קפיצת המדרגה לקבוצת הנוער בה שיחקו באופן סדיר. לשלושתם פוטנציאל אדיר והזדמנות מצוינת לשחקנים מקצוענים ולעתיד של מכבי תל אביב".

עידו שחר במעמד החתימה (מכבי תל אביב) (מערכת ONE)עידו שחר במעמד החתימה (מכבי תל אביב) (מערכת ONE)