בצל סימני השאלה הרבים בעקבות הכישלון של מפלגת הימין החדש, שבגללו הבעלים אלונה ברקת עשויה שלא להגיע למשחק הערב (שני, 21:00) מול מכבי תל אביב, האלופה היוצאת הפועל באר שבע סיימה את הכנותיה לקראת הקרב הגדול מול האלופה הנכנסת.

"זה מבחן חשוב מאוד עבורנו", אמרו בבירת הנגב. "אנחנו נמצאים בכושר הרבה יותר טוב ממה שהיינו לפני המפגש הקודם והביטחון שלנו אז והיום שונה לחלוטין. זה עדיין לא אומר כלום, כדי לנצח את מכבי ת”א שעדיין לא הפסידה בליגה צריך לתת את הכל ולא לחלום לרגע כי היא יודעת להעניש גם במשחק פחות טוב שלה. המשחק הזה חשוב גם לעתיד, יש אמונה בצוות המקצועי שיש בסיס טוב לעונה הבאה ותוצאה טובה תשפר את נקודות הזכות של השחקנים בתוכניות העתידיות של הצוות המקצועי".

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
בכר: אנחנו נמצאים בתקופה טובה

בקבוצה הבהירו לשחקנים להגיע מרוכזים ולגלות אחריות הרבה יותר גדולה, זכר לכמה מפגשים טעונים בשנים האחרונות בהם ספגו כרטיסים אדומים, כמו לואי טאהא, בן ביטון וג'ון אוגו שהורחקו בעבר באצטדיון בנתניה נגד הצהובים. "אסור לנו לאבד את הראש, האווירה תהיה חמה וינסו להוציא אתכם מריכוז ואנחנו יודעים כמה זה קשה לשחק מולם בעשרה שחקנים" אמר גורם. 

בב”ש תולים לא מעט תקוות בחלוץ הקבוצה ומלך השערים של הליגה, בן שהר, שנמצא בכושר הבקעה נהדר עם שני צמדים ברציפות. שהר, שמתחרה עונה אחרי עונה עם חלוצים זרים וישראלים שבאים ‘לאכול לו’ את כמות הדקות, ממשיך להוכיח שאם נותנים לו ביטחון – הוא נותן תפוקה. החלוץ שחגג לאחרונה הולדת בן זכר ראשון, כבש עד כה 14 שערים, עקף את מאזנו בעונה שעברה (11 שערים) ועקף גם את מלך השערים הנוכחי של מכבי ת”א אלירן עטר, זאת כשנותרו עוד 7 מחזורים. "בן חם והביטחון חזר אליו, צריכים אותו חד כמו במשחקים האחרונים" אמרו בקבוצה מבירת הנגב. 

בן שהר חוגג (מרטין גוטדאמק)בן שהר חוגג (מרטין גוטדאמק)

המאמן ברק בכר ערך את האימון המסכם ללא הבלם הפורטוגלי מיגל ויטור, שחש כאבים חוזרים בשריר הארבע ראשי זכר למשחק האחרון נגד בני יהודה וייעדר בפעם המי יודע כמה ממפגש נגד הצהובים. לאורך כל השבוע היו בב”ש אופטימיים מאוד שוויטור יוכל לפתוח בהרכב, אולם אחרי שהתלונן שוב על כאבים, החליטו בקבוצה שלא לקחת סיכון עמו. שיר צדק, ששיחק 12 דקות בלבד בשלושת משחקי הפלייאוף העליון, יחליף את ויטור לצד טאהא במרכז ההגנה. 

לפי התרגולים שערך בכר בשני האימונים האחרונים, נראה כי המאמן התלבט בנוגע למערך שבו יעלה. כמו לפני המפגש נגד בני יהודה, בכר תרגל מערך של שלושה בלמים כאשר ניב זריהן ודור אלו בצדדים. הפעם, בכר יעלה במערך של חמישה שחקני הגנה, כאשר מרואן קבהא ישחק כבלם ואילו בחלק הקדמי עשויים מאור מליקסון, אריק סאבו ואף תומר יוספי הקשר המוכשר שזוכה לאמון רב מאנשי הצוות המקצועי. שינוי נוסף שיערוך בכר הוא במרכז הקישור, כאשר אריק סאבו ימלא את מקומו של קווין טאפוקו המוצהב. הסלובקי מועדף על פניו של ג'ון אוגו, שיחזור לראשונה לסגל מאז שנתפס נוהג בגילופין בדרך מבילוי במרכז הארץ.  

מיגל ויטור חוגג (רדאד ג'בארה)מיגל ויטור חוגג (רדאד ג'בארה)

בכל מקרה, מי שבוודאות לא יוכל לקחת חלק במשחק הוא הבלם חאתם עבד אלחמיד שהתאושש עד כה מתאונת הדרכים שעבר. אלחמיד, חזר לאימונים קלים בנפרד מיתר שחקני הקבוצה כשבהמשך תיבחן חזרתו לאימונים עם כדור. חן עזרא ייעדר גם כן מאחר והשברים בידו עדיין לא התאחו במלואם ובן ביטון סיים כאמור את העונה אחרי ניתוח הארתרוסקופיה שעבר בשבוע שעבר. גם קווין טאפוקו שסובל ממילא ממתיחה לא יכלל בסגל בגלל חמישה כרטיסים צהובים.

כך או כך, גוברות ההערכות שהבעלים אלונה ברקת, המאוכזבת מאוד מציבור הבוחרים הבאר שבעי שלא נתן בה אמון מספיק גדול בבחירות האחרונות כפי שציפתה, לא תגיע לאצטדיון בנתניה. ברקת, עדיין לא הוציאה הודעה על המשך עתידה בחיים הפוליטיים והספורטיביים וזה משאיר במתח את אנשי המועדון, שכבר התרגלו לעובדה שברקת תכנס לכנסת ואסי רחמים ינהל את המערכת כמחזיק תיק הזכויות, אבל מאחר ולא עברה יחד עם מפלגת הימין החדש את אחוז החסימה, עתידה במועדון לוט בערפל עד שתכריז את כוונותיה. 

אלונה ברקת (עמרי שטיין)אלונה ברקת (עמרי שטיין)

הרכב הפועל באר שבע: אוהד לויטה, דור אלו, שיר צדק, לואי טאהא, מרואן קבהא, ניב זריהן, אריק סאבו, חנן ממן, תומר יוספי, מאור מליקסון ובן שהר.

הרכב מכבי תל אביב: פרדראג ראיקוביץ’, מאור קנדיל, איתן טיבי, ז’איר אמאדור, אנריק סבוריט, דן גלזר, דור פרץ, אבי ריקן, יונתן כהן, עומר אצילי וארון שוינפלד.