האם ההיסטוריה חוזרת לניר קלינגר בפעם השנייה? בעונה שעברה במחזור הראשון, באצטדיון סמי עופר, ממש כמו היום, הפועל חיפה שיחקה בפתיחת המשחק עם שלושה בלמים מול הפועל אשקלון. החיפאים נראו רע מאוד במחצית הראשונה כאשר פיגרו 1:0. מזכיר לכם משהו? למרות זאת, קלינגר באותו משחק שינה את המערך במחצית השנייה וחזר לשחק עם צמד בלמים. התוצאה לאחר השינוי: הפועל חיפה ניצחה 1:3.

גם הפעם, ניר קלינגר שוב טעה כאשר בחר לשחק בפתיחת המשחק במערך של שלושה בלמים. התסריט חזר על עצמו. מאמן חדש, שיטה חדשה, קבוצה ישנה. שחקני קבוצתו החדשה היו מבולבלים ולא מרוכזים. הם לא מצאו את עצמם במגרש. היחיד שתפקד במחצית הראשונה היה שמואל שיימן, שהכיר את השיטה ואת המאמן מהקדנציה המשותפת שלהם.

ניר קלינגר (עמרי שטיין)ניר קלינגר (עמרי שטיין)

בכדורגל אין בלוף, קשה בחמישה ימים לעשות סיווץ’ ולשנות שיטה. למרות זאת, במחצית המשחק קלינגר הבין את הטעות ועשה את השינוי. מיקי סירושטיין עבר לשחק כקשר אחורי, דוד קלטינס שיחק כמגן ימני במקום עוז ראלי שיצא, עידן ורד (המנהיג של הירושלמים) נהיה משוחרר ומאור בוזגלו שנכנס בפתיחת המחצית השנייה הכניס פלפל למשחק הקבוצה שלו ונראה בריא לחלוטין.

החילופים של קלינגר היו מצוינים. ראינו בית"ר ירושלים אגרסיבית יותר, נחושה יותר, והיא גם הייתה הקבוצה שרצתה יותר. אנחנו לא מכירים הרבה מאמנים שיודעים להודות בטעות שלהם תוך כדי משחק, להגיב נכון ולשנות את מה שצריך, אבל קלינגר לא חיכה יותר מדי. המאמן היה חד וניהל בצורה מושלמת את המשחק של הקבוצה מהבירה.

מאור בוזגלו ועידן ורד חוגגים (עמרי שטיין)מאור בוזגלו ועידן ורד חוגגים (עמרי שטיין)

לגבי מאור בוזגלו, ראינו  שער בוזגלו טיפוסי. הוא הכניס למשחק את התנועות האלכסוניות שכל כך מאפיינות אותו. הוא לא חד עדיין, חסר לו כושר גופני, אבל אם ימשיך כך ממשחק למשחק, בית"ר ירושלים תקבל שחקן שלא חלמה עליו.

מכבי חיפה, כרגיל, שיחקה טוב במחצית הראשונה וגם הבקיעה שער אחד, אבל זה לא הספיק לה. כאשר היא סופגת שער, מבחינה מנטלית היא גמורה ומורידה ראש. הירוקים נמצאים במשבר הגדול שלהם מזה שנים רבות. יש להם בעיה מקצועית, אבל כפי שציינתי, הבעיה המנטלית שלהם לא פשוטה. זה הרבה מעבר למאמן במכבי חיפה, זה הרבה דברים שצריך לשנות. היא קבוצה בינונית, שחייבת דחוף מאמן בעל שיעור קומה, כדי לנסות ולהציל את העונה הזו.

עאיד חבשי מאוכזב (רדאד ג'בארה)עאיד חבשי מאוכזב (רדאד ג'בארה)