אחרי האכזבה הגדולה מהתיקו המטורף נגד הפועל חיפה, בהפועל באר שבע מנסים להוריד את מפלס הלחץ. שחקני האלופה הגיעו הבוקר (חמישי) למתחם “יס פלאנט” כדי להתנתק מעט מתחושות ההחמצה המלוות אותם בשבוע האחרון על ידי משחקוני באולינג, שם היה אפשר לראות מעט חיוכים אחרי הייאוש שלשום בסמי עופר. 

כמו כן, הגיעו שחקני קבוצת הכדורגל והכדורסל לבית החולים סורוקה למען הדלקת נר חמישי של חנוכה במחלקת מיון ילדים, שם אפשר היה לראות את חניכיו של ברק בכר משוחררים יותר. במוצאי שבת, באר שבע תארח את בני סכנין (18:15) למשחק שיסגור את הסיבוב הראשון, החלש ביותר בעידן ברק בכר.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
בכר: יש חוסר ביטחון בקבוצה

המאמן שזכה בשלוש אליפויות נמצא בתקופה המקצועית הקשה ביותר מאז מונה למאמן באר שבע ובמועדון סומכים עליו שיוכל להחזיר את הקבוצה למסלול. בעקבות הפער הגדול ממכבי תל אביב העומד על 12 נקודות, במועדון מבינים כי ההתעסקות במאבק האליפות היא משנית לעומת הבעיות היותר גדולות שיש מבחינה מקצועית ומנטלית. "יש הרבה עבודה מקצועית שצריכה להיעשות. אין לנו סיבה לדבר על אליפות במצב הקיים, אלא רק על לחזור להיות אותה הפועל באר שבע חזקה מנטלית ובטוחה בעצמה", אמרו במועדון. 

בצד המקצועי, המגן השמאלי מיהאי קורהוט שנעדר מהמשחק נגד הפועל חיפה, עדיין פצוע וימשיך להיעדר כשחאתם עבד אלחמיד עשוי להמשך להחליפו באגף שמאל. אריק סאבו שהוחלף בסמי עופר בשל כאבים בגבו, עדיין בספק, אבל בבירת הנגב מאמינים שהסלובקי לא יחמיץ את המשחק החשוב בשבת.

שחקני קבוצת הכדורסל והכדורגל של ב"ש (מרטין גוטדאמק)שחקני קבוצת הכדורסל והכדורגל של ב"ש (מרטין גוטדאמק)

"כמובן שמיד אחרי המשחק הייתה אכזבה מאוד גדולה”, אמר בכר במסיבת העיתונאים לקראת המשחק נגד סכנין והוסיף: “אבל אחרי שניתחנו את הדברים לעומק ראינו גם דברים טובים בטח במחצית הראשונה, החלק ההתקפי עשה עבודה מדהימה גם הגנתית וגם התקפית. ברור שלספוג ארבעה שערים זה לא הדבר האידיאלי וניתן על זה את הדעת ונשפר. אנחנו לא מחפשים עכשיו להעניש שחקנים אלא מחפשים לשפר אותם כי כולם רוצים להצליח”.

"כל ביקורת היא לגיטימית בטח כשהתוצאות לא כמו שציפינו וזה בסדר. צריך לדעת להתמודד עם ביקורת, אבל בסופו של דבר צריך לדעת מה לעשות נכון עם הקבוצה ומה לשפר. שוב, אני רואה הרבה דברים טובים מהקבוצה בתקופה האחרונה, למרות שאנחנו סופגים אנחנו מייצרים הרבה מצבים. לכן אי אפשר להתייחס לכל מה שנאמר ונכתב, צריך להתעסק בלעבוד יום יום יותר קשה כדי לשפר את הדברים".

שחקני הפועל ב"ש (מרטין גוטדאמק)שחקני הפועל ב"ש (מרטין גוטדאמק)

על ספיגת 8 שערים ב-3 המשחקים האחרונים: "זה ברור שזה נתון די מדאיג מבחינתנו ועל זה אנחנו עובדים עכשיו. אנחנו רוצים לשפר את משחק ההגנה וזה כל הקבוצה לא רק שחקן הגנה אלא כולם. אנחנו עובדים קשה כל הצוות כדי למנוע את הדברים האלה ולייצר הגנה יותר טובה ואגרסיבית - מה שלא היה במשחקים האחרונים".

על האחריות שלו במצב של הקבוצה: "ברור שאני אחראי על המצב המקצועי וברור שיש לי אחריות כי הקבוצה לא מספקת את התוצאות. אני כל הזמן חושב איך לעשות את הקבוצה יותר טובה ואיך לשפר את התוצאות מבלי לברוח מאחריות ואני אמשיך לעשות את זה".

מאור מליקסון ואריאל הרוש (מרטין גוטדאמק)מאור מליקסון ואריאל הרוש (מרטין גוטדאמק)

"אנחנו בסך הכל במחזור 12, אז המטרות הן להיות טובים יותר ולייצר רצף ניצחונות. ברור שעכשיו לדבר על אליפות בפער כזה זה לא נהיה נכון אלא לחזור ולהיות קבוצה טובה הן מבחינת ההגנה והן תוצאות. אנחנו צריכים לבוא לכל משחק לא כאילו זה מלחמת עולם אלא גם כדי ליהנות וגם להשתפר".

שינויים בחלון ההעברות: "אחרי כל משחק יש מסקנות גם טובות וגם לא טובות וגם לגבי כל שחקן. אנחנו עושים את זה וככל שיתקרב ינואר נעשה את השיקולים שלנו. כרגע באמת כמו שאומרת הקלישאה אנחנו מסתכלים על המשחק בעוד יומיים אנחנו רוצים לבוא לנצח ולשפר את ההרגשה אצל האוהדים אחרי שני המשחקים האחרונים וזאת המטרה שלנו".