לאחר שנחתמה עסקת המיליונים במסגרתה עבר מנור סולומון ממכבי פתח תקווה לשחטאר דונייצק תמורת 6 מיליון יורו, אמר אבי לוזון לעו”ד של המועדון האוקראיני, אנדריי חריטונצ’וק, שהוא יכול מעכשיו לשלוח את כל האימיילים לכתובת הדואר הרשמית של המועדון. לוזון, ניהל את המו”מ בחודשים האחרונים בחשאיות מוחלטת, דרך האימייל הפרטי שלו, מבלי לעדכן איש במכבי פ”ת, עד שחשפנו בשבוע שעבר ב-ONE, את העסקה הנרקמת.

חריטונצ’וק האוקראיני, נחת בארץ ביום רביעי האחרון כאשר לוזון שיכן אותו בחשאיות במלון ‘הילטון’ בתל אביב וב-48 השעות האחרונות התנהל משא ומתן בין הצדדים ומול סולומון ונציגיו, כאשר היו קיימים פערים. במהלך המו”מ, שידע עליות ומורדות, הגיע לוזון למשרדו של עו”ד יוסי גאייר, שליווה את העסקה, ושם בני משפחתו של סולומון כבר חיכו בדאגה מכך שהעסקה לא תצא לפועל, והצליח לגשר על הפערים. קרוב לשעה 9 בערב אמש כאמור, נחתמה עסקת הענק. 

עידן כסיף, שלומי בן עזרא, מנור סולומון, גלעד קצב ואנדריי חריטונצ'וק (מערכת ONE)עידן כסיף, שלומי בן עזרא, מנור סולומון, גלעד קצב ואנדריי חריטונצ'וק (מערכת ONE)

על לוזון הופעלו לחצים גדולים בחודשים האחרונים למכור את הכוכב בהתהוות בסכומים פחותים, כאשר הגיעו אליו הצעות פחותות שעמדו על כ-3 ו-4 מיליון יורו, אך הוא התעקש לחכות ואמר לסובביו: “אני יודע מה אני עושה אל תלחצו עליי”. למרות זאת, לוזון המשיך להיות נתון ללחצים גדולים ואמרו לו שהוא מסתכן בהימור שלקח. הבוקר, לאחר שהוא כבר היה יכול לחייך חיוך גדול, אמר לוזון ל-ONE: “זו עסקה מעולה לכל הצדדים – לשחטאר, למכבי פ”ת ולמנור סולומון. מכרתי את מנור בזול מדי, אם הייתה לי סבלנות הייתי מקבל עליו יותר כסף”.. 

הלחץ שהופעל עליו במהלך החודשים האחרונים לסגור עסקה עבור השחקן: “היה לחץ גדול אבל הצלחתי לעמוד בו. אני מאמין במנור ומאמין שתהיה לו קריירה מפוארת באירופה”.

מנור סולומון חותם (מערכת ONE)מנור סולומון חותם (מערכת ONE)

כמו כן, לוזון אמר כי סכום לא מבוטל מהכסף שייכנס מהעסקה, יושקע כראוי: “נשקיע במחלקת הנוער ובשדרוג המתקנים והתאורה. אדאג שחלק מהכסף יושקע כדי לתת עוד תנאים טובים יותר לאלו שכבר קיימים, עבור המחלקה הנהדרת שלנו, כדי שהיא תוכל לגדל עוד שחקנים טובים”.

אגב, מכבי פ”ת השאירה לעצמה 15 אחוז מכרטיס השחקן וגם תזכה לעוד 5 אחוז דמי סולידריות על כל מעבר עתידי, כך שלמעשה הקבוצה תקבל 20 אחוז מכל עסקה שתעשה שחטאר על סולומון בהמשך.