מנהלת הליגות בכדורגל תמשיך גם במחזור העשירי בליגת העל בפעילות החברתית שהיא מבצעת במגרשי הכדורגל כאשר תשתף פעולה עם הפרויקט הקהילתי ‘ביחד’ ועם עמותת ‘ל.א. לאלימות נגד נשים’ להעלאת המודעות הציבורית בנושא.

במסגרת הפעילות, שחקני הקבוצות יעלו לצד נשים לטקס ניגון המנון הליגה לפני פתיחת המשחקים, כאשר במהלך הטקס יחזיקו השחקנים מעל ראשם שלט ועליו כתוב “לא לאלימות נגד נשים”. בנוסף, לפני המשחק ובמהלך המחצית ינוגן סרטון אשר אומר: “אחת מכל ארבע נשים זקוקה למקלט”.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
הכדורגל אומר לא לאלימות נגד נשים

יו"ר מנהלת הליגות לכדורגל ארז כלפון התייחס לפעילות ואמר: “מנהלת הליגות בכדורגל מצטרפת ליוזמה בינלאומית חשובה מאין כמותה בניסיון לצמצם ולמנוע את תופעת האלימות במשפחה. אין צורך להכביר במילים על הנזק שגורמת אלימות מכל סוג שהוא, פיזית, מילולית או כלכלית למשפחה כולה, היא משפיעה לרעה על נשים וילדים ויוצרת מעגל שקשה לפרוץ. ילד שנחשף לאלימות בבית יהפוך בבוא העת למבוגר אלים”.

ארז כלפון (נעם מורנו)ארז כלפון (נעם מורנו)

“אנחנו מתייצבים מול הקהל שלנו ומנסים להעביר שני מסרים, האחד הוא כמובן נגד שימוש באלימות והשני הוא יצירת מודעות. ברוב המקרים קורבנות האלימות שומרים על שתיקה מתוך פחד ובושה. אנחנו צריכים להיות ערים וקשובים לאנשים שסביבנו, בעיקר לנשים סביבנו ולאתר רמזים לאלימות לפני שיהיה מאוחר מדי. 17 נשים נרצחו מתחילת השנה על ידי גברים חלשים, פחדנים ואלימים. אלה האחיות שלנו. אלה הבנות שלנו. וזו האחריות שלנו”.

אווה מדז׳יבוז, מנכ"לית הרשות לקידום מעמד האישה, הוסיפה: “היוזמה של מנהלת הליגות בכדורגל בהובלת ארז כלפון היא דוגמה מצוינת לדרך שבה החברה האזרחית יכולה להשפיע ולגלות מעורבות בנושא שהוא באמת עניין של חיים ומוות. דווקא הבחירה של קבוצות הכדורגל להתגייס למאבק באלימות כלפי נשים מעוררת בי תקווה גדולה. גברים אלימים מרגישים לעיתים קרובות מדי כאילו הכוח בצד שלהם וכאן הם נאלצים להתמודד עם האמת – שהם דווקא הכי חלשים. אני מאמינה שאחת הדרכים לצמצם אלימות היא להוקיע את הגברים האלימים, לנדות אותם, להדביק להם אות קין. כשהחברה תתנער מאלימות, התופעה תצטמצם”.