עונת המלפפונים החלה, כדורגל גדול לא ראינו פה בשנים האחרונות, אבל לפחות בעלי הקבוצות, הסוכנים, והשחקנים מייצרים לנו כל כמה שעות עניין רציני בתקשורת ובטוח אצל האוהדים. אין ספק שהמחירים בשנים האחרונות חרגו מכל פרופורציה, ומי שמנפח אותם הם הסוכנים ובעלי הקבוצות שמוכנים לשלם.

הרשו לי להתעכב על כמה העברות ומשאים ומתנים שנראים לי מעט מפוקפקים ביחס ליכולת של השחקנים.

רק אלונה ברקת ומשה חוגג יודעים מה הולך ביניהם ואיך נסגרות העסקאות. אני לא מבין, אבל בעצם כן מבין שהעסקאות הנרקמות בין שני המועדונים האלה הם עסקאות המפעילות לי את המוח.

הרי איך אפשר לשלם 8 מיליון שקל על 50 אחוז מכרטיסו של מיכאל אוחנה שחוזר מפציעה קשה ביותר בצולבת, לא שיחק שנה כדורגל, נמצא בתהליך שיקום מהפציעה וכשחזר להרכב של ב"ש לא גילה יכולת של מסי ואפילו לא של אמבפה. נכון, מדובר בכישרון עם פוטנציאל, אבל נראה לי תמוה לשלם 8 מיליון בכדורגל הישראלי.

מיכאל אוחנה. לא מדובר במסי (אורן בן חקון)מיכאל אוחנה. לא מדובר במסי (אורן בן חקון)

אתמול אמרתי בתוכנית הרדיו כי כל העסקה הזו נראית לי מוזרה ותמוהה. צחקו עליי והנה, הפלא ופלא, 12 שעות לאחר מכן, דוד קלטינס מתחבר לאותה עסקה ועובר להפועל ב"ש. כל זאת ככל הנראה בשביל לא להעביר מזומנים, אלא לרצות ולהעלים את העסקה של אוחנה.

הרי בכל דבר יש היגיון, אבל זה תלוי במחיר, בטח לא 6 מיליון שקל על קלטינס, שהוא לא כוכב.

אם היו משלמים על ערן זהבי בזמנו 8 מיליון שקל הייתי סותם, אם על דור מיכה היו משלמים 6 מיליון שקל גם לא הייתי אומר כלום,  אבל על שחקנים לא מוכחים זה נראה לי תמוה.

דבר תמוה שני – עוד מעבר שמתבשל הוא של מאור בוזגלו למכבי חיפה. או שיענקל'ה התבגר והחליט לשים את כל המשקעים בצד או שהוא נואש. כי אנחנו מכירים אותו, כאשר הוא שם פס על משהו, קשה הדרך חזרה.

בוזגלו. יכול להתברר כעסקה טובה (אחמד מוררה)בוזגלו. יכול להתברר כעסקה טובה (אחמד מוררה)

מבחינה מקצועית מאור הוכיח אחרי הפציעות הקשות שעבר שהוא חזר להיות בריא, אמנם לא בשיא היכולת, אבל אחרי כל מה שעבר, אז מבחינת האופי והתרומה המקצועית שהוא יכול לתת, אלה הפרמטרים שהייתי מסתכל עליהם.

אם מכבי חיפה תצרף אותו לשורותיה במחיר נורמלי היא כן תעשה עסקה טובה. מאור בכל מצב שהוא כשיר שווה 10 שערים ו-10 בישולים בקל. מה גם שלמכבי חיפה אין שום שחקן כנף נורמלי שיכול להכניס קצת מספרים ושכל לקבוצה.

אם מאור לא ישתגע בסכומים, יבין שהוא לא יכול לדרוש ולקבל את הסכומים שהיו בעבר, הוא יוכל לסיים קרירה במכבי חיפה בבמה הגדולה.

לסיום, אנחנו נהנים מעונת המלפפונים, תמשיכו ככה.