מכבי תל אביב סיימה היום (חמישי) את הסיפור סביב אלי דסה כאשר בהודעה חריגה במיוחד, שלרוב אינה יוצאת דרך האתר הרשמי של המועדון, בישרה על עזיבתו של המגן הימני אחרי ארבע עונות ואליפות אחת. בלי ציטוטים של השחקן או של המנכ"ל בן מנספורד, פשוט "תודה" מטעם המועדון. אם מישהו מחפש אינדיקציה נוספת לאיך הנושא הזה הסתיים, הצורה בה נפרדו הצהובים מהמגן הימני מספרת חלק מהסיפור. 

צריך להתחיל את סוגיית אלי דסה מהרגע הראשון בו הוצע לו חוזה, שכן המשא ומתן להשארתו לא החל בחודש ינואר האחרון כשהוא הפך לשחקן שיכול לנהל מגעים בחופשיות. המו"מ איתו החל עוד שנה לפני כן. בכל פעם כשהוגשה הצעה, התוצאה הסופית הייתה שלילית. השחקן רצה מאוד למצות את הכיוון של אירופה, הפעיל סוכנים רבים ברחבי היבשת כדי להגיע ליעד הזה, אך לא צלח. לפני שנה הייתה זו לודוגורץ שהתעניינה בו, ולפני חצי שנה הייתה זו בשיקטאש. 

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
הלוחש לכדור: אלירן עטר בפריסטייל מרהיב

שני המעברים האלה, לא יצאו אל הפועל, גם לא הניסיון המחודש בינואר לעניין את הבולגרים שוב במגן, וגם לא הסיפור עם הטורקים. היה עוד ניסיון בגרמניה, אך ורדר ברמן "התקררה" משמעותית לגביו וגם האנובר 96 עדיין לא הצליח למכור את המגן הימני הנוכחי שלה ולכן לא הגיעה הצעה רשמית לשחקן. כבר לפני למעלה מחצי שנה, בעצתו של מונס דאבור, דסה פנה לסוכן הסרבי מילוש מלנוביץ' בבקשה שימצא לו קבוצה. גם הוא לא הצליח.

לפני מספר ימים, הוא חתם אצלו באופן רשמי כמיוצג שלו. האם הדבר הזה השפיע על המשא ומתן? תלוי מאוד את מי שואלים. הגרסאות בסיפור דסה כל כך רבות, שכבר קשה לדעת למי להאמין. בשורה התחתונה, מיץ' גולדהאר לא אהב את ההתנהלות של המגן הימני לאורך המו"מ ובמיוחד בימים האחרונים. זה הסתיים בפיצוץ גדול שהוביל לפנייה לגלעד קצב, סוכנו של דור אלו, במטרה לבדוק האם ניתן להוציא את העסקה אל הפועל. 

מיץ' גולדהאר (האתר הרשמי של מכבי ת"א)מיץ' גולדהאר (האתר הרשמי של מכבי ת"א)

ההגעה של אלו למחנה האימון של מכבי ת"א לא התקבלה בצורה חלקה, גם באשמתו של המגן הימני שתמונה ששלח לקרובי משפחתו, עשתה את דרכה אל אוהדי מכבי ת"א ומשם אל כלי התקשורת. במכבי מאוד לא אהבו זאת. התחלה ברגל שמאל של המגן הימני. כשכל זה התרחש, נעשה הניסיון האחרון בגזרתו של דסה. ההצעה האחרונה הייתה 400 אלף דולר לעונה, חוזה לשלוש שנים עם אופציה לעונה רביעית. 

על הנייר מדובר ב-1.2 מיליון דולר מובטחים, שיכולים להפוך ל-1.6 וסביר להניח שגם היו הופכים לכאלה. זה לא ריצה את דסה שביקש לאורך המו"מ 450 אלף דולר לעונה והיה מעוניין בחוזה ארוך יותר. האם היה חותם אם היה מקבל 450 אלף דולר לעונה במשך שלוש שנים עם אפשרות לעונה רביעית? יש מי שמאמין שכן. בסופו של דבר - ישנה מסגרת תקציב ומיץ' גולדהאר שמחליט בדברים האלה יחד עם ג'ק אנגלידיס, סברו כי הצעה בגובה 400 אלף דולר לעונה היא די והותר. 

אלי דסה עם הכדור (רדאד ג'בארה)אלי דסה עם הכדור (רדאד ג'בארה)

צריך להסביר כי בהסכם הפייר פליי הפיננסי, שנת 2019 מהותית מאוד ובה מכבי ת"א מתחייבת להוריד את שכר השחקנים שלה. זו השנה היחידה שמצוינת מפורשות בהסכם ככזו שבה שכר השחקנים צריך להיות תחת פיקוח, וזה אומר הכל. את המהלך להורדתו היא ביצעה כבר בשתי העונות האחרונות, כך שהגדלתו דווקא עכשיו היא צעד לא חכם בלשון המעטה ובמקרה הזה, הצהובים נתנו לדסה את המרב שהם יכלו והתכוונו לתת לו מלכתחילה. 

ישנה גרסה שמושמעת על ידי מקורבים לדסה, הטוענים כי כבר סיכמו איתו על 450 אלף דולר לעונה אך לפני מעמד החתימה בישרו לו כי ההצעה הזו לא אושרה ולכן חוזרים למתווה הקודם. האם היא הגרסה האמיתית? זה רק הזמן יגיד, שכן אלי דסה סירב להגיב לפניית ONE בנושא, ובמכבי ת"א לא הסכימו להתייחס לנושא און רקורד ואוף רקורד. הדברים היחידים שכן הסכימו להגיד הם: "עדיף להתרכז במי שנמצא כאן בהולנד מאשר במי שלא איתנו. הגרסה שלנו לא תועיל בשום צורה לשריפה שמנסים לייצר ברגעים אלה נגדנו". 

במכבי ת"א יש שחקנים שמאוד לא אהבו את העניין. חברים טובים של דסה שרצו לראות אותו ממשיך. המאמן ולדימיר איביץ' הצהיר לא אחת שמבחינתו המגן הימני חייב להמשיך, אך בסופו של דבר יש הנהלה והיא זו שמקבלת את ההחלטות. היום התקבלה ההוכחה הנוספת לכך. השחקנים יצטרכו להתיישר לפי הקו הזה וכך גם איביץ' שצריך להזכיר - בסגל שלו משחק המגן הימני הישאלי השני בטיבו בישראל אחרי דסה - מאור קנדיל, וזאת הוכח בכל פעם שהוא שיחק בעונה שעברה. 

אלי דסה מונף באוויר (רדאד ג'בארה)אלי דסה מונף באוויר (רדאד ג'בארה)

ומה עם דור אלו? גם ההתנהלות פה מן הסתם לא יוצאת החוצה כתקינה. ההטסה שלו להולנד, התמונה שדלפה, ההחזרה שלו לישראל להשלמת הבדיקות הרפואיות. בשורה התחתונה את בדיקותיו הוא סיים אחה"צ וימשיך איתן לצורך השוואה מול הבדיקות הקודמות. ברגע שיתקבל אישור כי הכל תקין, ימתין השחקן לראות האם הצהובים ממשים את הסיכום עמו ומצרפים אותו רשמית. 

מה שבטוח, עם קטיעת הסיפור של דסה, מכבי ת"א הצליחה לנקות לפחות סאגה אחת שלא הוסיפה לאף אחד. עכשיו היא צריכה לסיים את הסאגה השנייה. קיץ שקט אצל מי שלקחה אליפות ב-31 נקודות הפרש? זה, לצערם של אנשי מכבי ת"א, כבר לא יקרה. 

דור אלו במחנה האימונים של מכבי ת"א (מערכת ONE)דור אלו במחנה האימונים של מכבי ת"א (מערכת ONE)