מכבי נתניה מבינה בתקופה האחרונה שניקו אולסק נחוש בדעתו לעזוב את הקבוצה ולעבור לארצות הברית, ולא רק מבחינה מקצועית. ל-ONE נודע כי הקשר הארגנטינאי-אמריקאי רוצה לשחק בארה"ב בעיקר מבחינה ביורוקרטית כשהוא עלול לאבד את התושבות שלו אם לא ישוב להתגורר בה.

אולסק, שנולד בארגנטינה ועבר לארה"ב כשהיה בן 12, והתמקם עם משפחתו בבוקה ראטון, פלורידה. יש לו גם אזרחות פולנית וישראלית בשל שורשיו, אולם הוא מפחד לאבד את האמריקאית מאחר שהוא מתכנן כרגע לפחות להתגורר שם בעתיד.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
השחקנים שחייבים לחזור לפרק ב' בליגת העל

לכן, הוא נחוש לממש את זכותו לשחק ב-MLS תמורת 200 אלף דולר פיצוי לנתניה, אולם כרגע אין לו הצעה קונקרטית מאחד המועדונים, למרות שנאשוויל הביעה בו עניין בתקופה האחרונה. הוא אף עשוי להתפשר ולשחק בקבוצת צמרת בליגת ה-USL (השנייה בדירוג), במידה שנתניה תסכים, רק כדי לא לאבד את תושבתו בארה"ב.

אפשרות נוספת היא שאולסק יעבור לקבוצה ישראלית אחרת ויקבל גם בשורותיה סעיף יציאה לארצות הברית, דבר אליו מכבי חיפה התנגדה לאחרונה במסגרת המו"מ על טרייד בעבור רועי קהת וסאן מנחם. בינתיים, הירוקים סגרו עם בני יהודה על מעברם של דולב חזיזה ויובל אשכנזי והורידו את העניין מעל לסדר היום. מי שעוד עשויה לנסות לצרפו ממכבי נתניה היא הפועל באר שבע, כאשר ל-ONE נודע כי הקשר במעקב של האדומים מבירת הנגב, לאחר שהוצע למועדון.