שחקן הפועל חדרה, אליאס זאנה, העביר היום (שני) למועדון באמצעות עורך דינו, אוהד כהן, מכתב התראה בטרם נקיטת הליכים משפטיים, זאת בגין אי תשלום מענק עליית ליגה וזכויות סוציאליות. במכתב דרש זאנה לקבל את חובו בתוך 14 ימים ממועד משלוח ההתראה, אחרת יחל בהליך המשפטי.

לטענת השחקן, כאשר חתם ב-3 ביולי 2017 על חוזה לעונת המשחקים 2017/2018 (אז הקבוצה שיחקה בליגה הלאומית), הוסכם בעל פה ובנוכחות עדים על מענק עליית ליגה בסך 500,000 ש''ח, אותו לא קיבל "מסיבות לא ברורות" (כך נכתב במכתב). בנוסף, זאנה טוען כי לא קיבל את כל הזכויות הסוציאליות שמגיעות לו, דוגמת פנסיה, דמי הבראה, ימי חופש וכדומה.

תגובת הפועל חדרה: "בהפועל חדרה קיבלו בתדהמה את המכתב מאליאס זאנה. המועדון דוגל בקו של טיפוח שחקני הבית ונהג לקדם השחקנים שגדלו במועדון לאורך כל השנים החל מליגה א' ועד הבאתם להיות שחקני ליגת על!

אליאס זאנה נפצע במהלך משחק בליגה לאומית ועל פי החוק המועדון היה חייב לטפל בו במסגרת הרפואית המקובלת בלבד. אלא שלא כך פעל המועדון עם זאנה. המועדון דאג לממן את הטיפול הרפואי והניתוח שעבר השחקן שולם מכספי המועדון - לבקשת השחקן ולאור היחסים החמים בין הצדדים.

עורך דין אוהד כהן (מערכת ONE)עורך דין אוהד כהן (מערכת ONE)

מעבר לכך, לאליאס זאנה הסתיים החוזה בשנת המשחקים האחרונה. המועדון מצא לנכון לחבקו ולעזור לשחקן באמצעות הלוואה כך שיוכל לשכור דירה ולהתקיים לאורך כל חודשי השיקום, וכל זאת כאמור כאשר הוא אינו תחת חוזה!

לאחר החלמתו מהפציעה הוחלט במועדון להחתים את אליאס זאנה על חוזה כשחקן ליגת על, וזאת על אף שהתקשה להציג יכולת התואמת את הרמה הנדרשת בליגה הבכירה, וזאת כאות להערכה והחיבוק החם שהמועדון מעניק לשחקני הבית שלו.

ומה קרה לאחר כל היחס הלבבי של המועדון לשחקן? כאות תודה בחר השחקן להתייחס לשיחה הזויה שהתנהלה, לטענתו, עם אחד מעובדי המועדון, שבמהלכה אותו עובד – באווירה של צחוק ובדיחות הדעת – לטענתו של אליאס הבטיח לו חצי מיליון שקלים אם הקבוצה תעלה לליגת העל...וכל זאת, לטענת השחקן כאמור, ללא כל מסמך חתום ובשיחה מבודחת בלבד.

מועדון הפועל חדרה ימשיך לדגול בקידום שחקני הבית של המועדון ולהתגאות בהצלחתם, ואינו שופט את אליאס זאנה על התנהלותו. יחד עם זאת, המועדון שומר לעצמו את הזכות לתבוע את השחקן בגין כל הכספים שקיבל כהלוואה".