היועץ המשפטי של מכבי חיפה ואחד מחברי ההנהלה במועדון, עו”ד אודי שוכוטוביץ’, הפך לאחרונה לבעלים של לומל מהליגה השנייה בבלגיה. בראיון שפורסם היום (שני) בבלגיה נשאל שוכוטוביץ’ על פעילותו וגם על הקשר עם סוכן השחקנים פיני זהבי.

“אני מחזיק ב-90 אחוז מהמניות ורודי ואנדנפוט (השותף הבלגי שלו) מחזיק ב-10 אחוזים. רציתי שהוא יהיה בהנהלה כי יש לי אמון בו. אם אני לא שם, הוא יהיה העיניים והאוזניים שלי”, אמר שוכוטוביץ’ על הרכב הבעלות.

מינוי מאמן: “אנחנו בשיחות עם מספר מועמדים. יהיה מאמן באימון הראשון, זה בטוח. מי? זה סימן השאלה הגדול”.

קיימת זכוכית מגדלת על משקיעים זרים בבלגיה: “יש  בזה היגיון. בגלל זה אני נמצא בחזית כבעלים ולא מסתתר במחשכים מאחורי כל מיני אנשי צללים. מה שמפתיע אותי אלו ההנחות שמבוססות על כלום. כאילו אנחית פה פתאום עשרה שחקנים מהאקדמיה בגמביה”.

הקשר לפיני זהבי: “הוא היה לקוח שלי שנים רבות, אבל כעורך דין אני עובד עם הרבה אנשים בעלי השפעה. מה עשיתי עבורו? יש על זה חיסיון, אבל אין לי מה להסתיר. שיתוף הפעולה הסתיים לפני שלוש שנים, כי התמקדתי בהשתלטות על המועדון”.

פיני זהבי וניימאר האב (שוקה כהן)פיני זהבי וניימאר האב (שוקה כהן)

פריחת הכדורגל בבלגיה: “לפני 20 שנה בלגיה וישראל היו באותה רמה, ותראה איפה הם נמצאים עכשיו, אפילו רק על פי דירוג פיפ”א. עשו עבודה טובה. המיקום מצוין, הולנד גרמניה וצרפת קרובות ויש גם את ההיבט הכלכלי. אפשר להגיד שבלגיה היא גם עדן כלכלי”.