השנייה בטבלה, מכבי חיפה, תחל את דרכה בפלייאוף העליון ביום שבת במשחק בית באצטדיון סמי עופר מול בני יהודה, בידיעה שניצחון יקרב אותה להבטחת הכרטיס למוקדמות הליגה האירופית.

המאמן מרקו בלבול אמר בפתח דבריו במסיבת העיתונאים בהתייחסו לזימונים לנבחרת ישראל: “כולנו רוצים בהצלחת הנבחרת מאוד ותומכים בה. לכל מאמן יש את השיקולים שלו ואנחנו לא מתערבים בזה ולא מתערבים בזימונים. אנחנו גאים בעאיד חבשי ושמחים על הזימון שלו ומאחלים לכל הנבחרת הצלחה”.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
בלבול: כולנו רוצים בהצלחת הנבחרת

כניסת ה-VAR לליגת העל: “שומעים הרבה תגובות של מאמנים בעד ונגד הדבר הזה. זה יכול לייצר דרמטיות ועניין, אני מאלו שתומכים ב-VAR, זה עושה צדק וחשוב שיש את זה, אני אפילו מעריץ של המערכת הזו. להמשיך בתפקיד בעונה הבאה? כשהגעתי נשאלתי מה המטרות, אמרתי שיש רצון לבנות תשתית לשנים הבאות וזה הדבר הכי חשוב. אני שמח שרואים את זה ויש לנו כלל ברור, שאנחנו לא מתעסקים בעתיד, אלא באימון ובמשחק הבא”.

המפגש עם בני יהודה: “לא אוהב לעשות הפרדה בין ליגה לפלייאוף. באים לכל משחק כדי לנצח, חשוב שנראינו כמו קבוצה שיש לה DNA של מכבי חיפה וחוזרת מפיגור מול עירוני קריית שמונה ומנצחת, יש לנו אופי ואנחנו באים בכל משחק לנצח, בפלייאוף העליון יהיו קבוצות יותר חזקות ואיכותיות ואנחנו נבוא לעשות את המקסימום”.

למה מנואל איטורה לא משחק: “לכל משחק אני בוחר את התלכיד שנראה הכי מתאים וטוב שמתאים למשחק הספציפי. בתפקיד שלו יש שחקנים שעושים עבודה מצוינת ושיגיע הזמן הנכון הוא יקבל את הצ’אנס שלו. חלון ההעברות של הקיץ ומי השחקנים שישארו או יעזבו? היום יצאתי מהבית והיה גשום, עדיין אין קיץ. לגבי שון וייסמן, הוא פתח בהרבה מאוד משחקים וגם כשבאתי הוא שיחק בהרכב. בכל משחק הוא הוכיח שהוא ראוי ואני מרוצה ממנו”.

מנואל איטורה (עמרי שטיין)מנואל איטורה (עמרי שטיין)

המשחק בשבת: “אני לא חושב שעד עכשיו היה לנו משחק קל, קבוצות כמו רעננה שמרו אותנו קרוב לשער ואנחנו עם הסגנון שלנו ניסינו לבנות משחק אטרקטיבי שהקהל ייהנה. נצטרך להיזהר מנקודות החוזק של בני יהודה, אבל אנחנו מתרכזים בעצמנו ובדברים הטובים שאנחנו יכולים לעשות. צריך לדעת להתמודד עם הכל, אין משחק שדומה אחד לשני. אני מסתכל על הווה עם ראייה לעתיד, היו לי הרבה הצלחות לצד כישלונות ולחשוב על הכאן ועכשיו. לשפר מה שעשינו מול ק”ש, מה שהיה בין 20 הדקות הראשונות לאחרונות היה לא טוב. ננסה להמשיך לבוא ולשחק אטרקטיבי ויפה”.

היריבות מול מכבי תל אביב בעתיד על התואר: “שיפרנו הרבה מאוד דברים ברמת המשחק ובנינו בסיס לשנים הבאות. יש לנו עוד שבועיים עד המשחק מולם, מתרכזים במה שיש לנו לעשות עכשיו ולהתרכז ביום יום ולא לחשוב על מה שיהיה בשנה הבאה או אפילו עוד חודש. לא רוצים לצאת מהפוקוס, רוצים שהקהל ימשיך להאמין בנו. כדי לקנות את האמון שלו לגמרי יש עוד דרך ארוכה”.

נטע לביא מול ז'איר אמאדור (רדאד ג'בארה)נטע לביא מול ז'איר אמאדור (רדאד ג'בארה)

החלוץ שון וייסמן הוסיף: “אני מצפה בכל משחק לפתוח כי אני אוהב לשחק וזו המטרה שלי. יש לנו מאמן מצוין שיחליט ואני מקבל כל החלטה באהבה. הרהורים לקראת העונה הבאה? אני כרגע לא חושב על יציאה לחו”ל ושום דבר, רק על המשחק בשבת וזו לא קלישאה. אשמח לנצח. אנחנו קבוצה טובה עם מאמן וצוות מדהים שמכין אותנו טוב. אנחנו במקום שאנחנו ראויים לו וננסה לשפר בעונה הבאה. תמיד כיף להיות במכבי חיפה במיוחד שאנחנו הרבה צעירים וחברים, אנחנו נהנים, מבלים גם מחוץ למגרש וזה הכי טוב, אבל אם לא יהיו תוצאות, אז לא שווה שום דבר”.