במכבי חיפה יצאו מרוצים מה-1:1 מול בית”ר ירושלים אמש (ראשון) באצטדיון טדי, ובעיקר היו שבעי רצון מהלחימה, ההקרבה  והנתינה שהפגינו השחקנים על הדשא בבירה. הירוקים גילו לא מעט אופי לאחר שכבר בדקה ה-35 נותרו בחיסרון מספרי בשל הרחקתו המוקדמת של ג’ירג’ מנדז’ק, אך ידעו להשיג את התוצאה החשובה שקירבה אותם מאוד להבטחת המקום בפלייאוף העליון. 

"לקחנו נקודה חשובה ועכשיו אנחנו עם הפנים להפועל חדרה. ניצחון יבטיח לנו את הכרטיס לפלייאוף וייתן לנו לבוא בראש שקט לדרבי", אמרו בקבוצה. למרות החיוכים, מנדז'ק, ולא בפעם הראשונה, ‘זכה’ לביקורת מבית. שני הצהובים שספג בתוך חצי שעה יש בהם כדי להעיד על כך שהשחקן ‘מתפזר’ ולא מספיק אחראי כדי לא לבצע את העבירה השנייה השטותית על יוסי בניון, שהשאירה את מכבי חיפה בחיסרון מספרי ברוב דקות המשחק.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
בלבול: "התמודדנו טוב עם ההרחקה"

לעומת הקשר הקמרוני, מי שסחט את המחמאות הוא סינטיהו סלליך, שמהרגע שהוסט לעמדת הקשר האמצעי עושה חיל עבור מרקו בלבול. סלליך, פתח את העונה חלש אך הפך לאחד השחקנים היותר משמעותיים ומשפיעים בקבוצה מהכרמל.

לאנשי חיפה היו טענות בהפסקת המשחק כלפי השופט לירן ליאני בטענה שהרחיק מהר מדי את מנדז'ק. מאוחר יותר אגב, במחצית השנייה, ליאני טעה כאשר לא שרק לפנדל לזכות בית"ר אחרי שמבוקה הכשיל את שמואל שיימן. רז מאיר שכבש את שער השוויון ממשיך לעשות עבודה טובה בצד שמאל ונראה שלקראת חדרה בשבוע הבא בלבול ייתן קרדיט גדול יותר למקסים פלקושצ’נקו וקארים פריי, על מנת להשיג הכרעה מוקדמת.

מקסים פלקושצ'נקו (איציק בלניצקי)מקסים פלקושצ'נקו (איציק בלניצקי)

מכבי חיפה תאלץ להסתדר בדרבי ללא שניים משחקני ההגנה החשובים שלה, השוער גיא חיימוב והמגן ארנסט מבוקה, עקב צבירת כרטיסים צהובים. מנגד, יחזור להרכב עאיד חבשי. במועדון ציינו בסיפוק את העובדה ש-4,600 אוהדים הגיעו ותמכו בטדי במזג אוויר חורפי במיוחד.