המשחק הערב (ראשון) בין בית"ר ירושלים למכבי חיפה הבטיח רבות - שתי הקבוצות נמצאות בקו עלייה, כשבית"ר חולמת על פלייאוף עליון ומנגד הירוקים מהכרמל במסע התאוששות מדהים, כשהגיעו למשחק מהמקום השני. מרקו בלבול המשיך הערב בשיטת שלושת הבלמים, שיטה שהובילה אותו ואת הירוקים במסע התאוששות מדהים. האורחת בתקופתו של בלבול נראית קבוצה מאורגנת, מסודרת, מאומנת כמו קבוצה שמאמינה בעצמה.

מרקו בלבול (איציק בלניצקי)מרקו בלבול (איציק בלניצקי)

כמו כן, למאמן הירוקים סגל שחקנים גדול ואיכותי יותר מבעבר בעקבות הרכש הגדול והמשמעותי בחלון העברות. אולם, הערב בלבול טעה שהוא המשיך ללכת באמונה עיוורת עם ג’ורג' מנדז'ק שלדעתי לא מספיק טוב לשמש בתפקיד הזה בקבוצה כמו חיפה. הקשר לא מחויב, לא מספיק מרוכז בתפקיד שהוא כל כך משמעותי על המגרש ואסור היה לו לשחק. בלבול לא רצה להוציא אותו מההרכב, ומה שעשה הערב מנדז'ק – הוציא את עצמו בכלל מהקבוצה. 

מקסים פלקושצ'נקו עדיף וצריך להיות על המגרש במקומו בהרכב. עד ההרחקה של מנדז'ק חיפה שלטה במשחק, הניעה כדור, הייתה מאורגנת ומסודרת וידעה בדיוק מה היא רוצה מעצמה. לאחר ההרחקה, בית"ר נכנסה לעניינים, כבשה שער מצוין של אנתוני וארן לאחר בישול נפלא של שמואל שיימן, אך הקבוצה של בלבול לא הורידה את הראש, עם הרבה ריכוז ואמונה חזרה למשחק עם שערו של רז מאיר.

שחקני בית"ר ירושלים מאוכזבים (אורן בן חקון)שחקני בית"ר ירושלים מאוכזבים (אורן בן חקון)

בעקבות ההרחקה, מאמן הירוקים פתח את החצי השני בשיטה שונה בקו של ארבעה שחקנים עם צמד בלמים, כאשר עופרי ארד הצעיר הראה שגם בשיטה הזו הוא יודע לשחק מצוין, כשניהול המשחק של בלבול היה מצוין. באופן טבעי חיפה הסתגרה מאחור וניסתה לצאת בהתקפות מעבר. מנגד הקבוצה של קלינגר, הציגה בלגן גדול במשחק שלה, וזה נראה ששום דבר לא היה מתוכנן, הכול היה מקרי. אין שום פס חכם לשבור את קו ההגנה הירוק, הכול התחיל ונגמר עם הגבהות של מאור בוזגלו, המשחק של הירושלמים פשוט תקוע.

כשיש לך שחקנים כמו יוסי בניון, עידן ורד ומאור בוזגלו על המגרש בית"ר חייבת לנצל את הכישרון, להיות יותר יצירתית, להיות חכמה בפעולות האחרונות. הקבוצה הירושלמית לא שיחקה מספיק חכם כדי לנצח את המשחק הערב כי הייתה לה הזדמנות ענקית לאחר ההרחקה להראות שהיא יכולה להיות בפלייאוף העליון, אך היא כנראה לא מספיק טובה להיות שם.

שחקני מכבי חיפה מודים לקהל בסיום (איציק בלניצקי)שחקני מכבי חיפה מודים לקהל בסיום (איציק בלניצקי)

מלבד זאת, חיפה של בלבול נשארה הערב בלתי מנוצחת, בהתחשב בהרחקה הוא יכול ללכת הביתה מרוצה, בתיקו שהוא טוב לקבוצה שלו. האורחת הוכיחה שיש שינוי באוויר, במועדון, מצד המקצועי והמנטלי. ואין לי ספק שאם לא ההרחקה, חיפה הייתה מנצחת את המשחק. מנגד, בית"ר בשביל עדיין לפנטז על הפלייאוף העליון, חייבת בשבוע הבא לנצח את הפועל באר שבע בטוטו-טרנר, אחרת החלום ייגמר סופית.