תוכנית הספורט של ישראל בשיתוף ONE משודרת בכל ערב מ-18:00 עד 20:00. את תוכנית הספורט ניתן לשמוע ברדיו תל אביב (102FM), רדיו חיפה (99.5FM ו-107.5FM), רדיו ירושלים (101FM), רדיו דרום (97FM ו-95.8FM), וגם באשקלון ובאשדוד ב-101.5FM. בנוסף לכל שלל התחנות המכובדות, התוכנית שודרה גם כאן באתר.

הערב בתוכנית שוחחנו על כניסת אלונה ברקת לפוליטיקה, בשימוש הראשוני במערכת ה- VAR, בניצחונה של מכבי נתניה על 0:1 על הפועל רעננה שהעלה אותה זמנית למקום השלישי, בבלאגן שהתרחש במשחקה של הפועל פתח תקווה מול בית”ר ת”א/רמלה ובקרב המסקרן של המחזור בין בית”ר ירושלים למכבי חיפה שיתקיים הערב באצטדיון טדי. 

שמואל שטייף: “אנחנו עדיין לא מוכנים וערוכים למערכת ה-VAR” 

שוחחנו עם שמואל שטייף, מנהל פרויקט הווידאו בהתאחדות לכדורגל, על הפיילוט של ה-VAR ועל כניסת המערכת לליגת העל בשלב הפלייאוף. 

ערב טוב, שמואל שטייף

“ערב טוב, חברים”. 

שמואל שטייף (רדאד ג'בארה)שמואל שטייף (רדאד ג'בארה)

השופטים אוהבים את הכניסה של המערכת? 

“הם אוהבים, כמו שיש עוזרי שופט אז זה טוב, צוות שופטים שבא לעזור בזיהוי טעויות קריטיות” 

כמה זה יעכב את המשחק?

“תלוי, ניתן לראות באירופה שעדיין עוצרים את המשחק, תלוי במורכבות של האירוע”  

מה יכול להיות מורכב?

“האם הייתה הזדמנות וודאית להבקעת שער, השופט ניזון מהזווית שלו באותו רגע, היו לנו חמש מצלמות בוינטר, ובשום מצלמה לא ראינו שיש נגיעת יד ברורה, חכמון תיאר נכון את נגיעת היד, אבל יכלנו למנוע את הכרטיס האדום”. 

נראה רעיון טוב להכניס לפלייאוף העליון להכניס את המערכת ולא בתחילת העונה?

“הכל בפיקוח של פיפ”א, אי אפשר להיכנס ישר לליגה סדירה ללא הסכמה ופיקוח, אנחנו צריכים הסכמה מקצועית, צריך לנסות את זה במשחקי פיילוט”. 

אתם מוכנים?

“עדיין לא, אנחנו בתקופת הסכמה, אנחנו בפחות משישה חודשים צריכים להעמיד על הרגליים את ההסכמה של כל השופטים, אנחנו בדרך הנכונה, כל המערכת תומכת בפרויקט, אנחנו צועדים קדימה” .

כמה עלה להביא תא המערכת לארץ? 

“פחות או יותר זה בערך 750 אלף ש”ח ל VAN ויש טיפול שוטף כמובן, אנחנו עם הפק הכי מוביל בעולם, נפל בחלקנו לעבוד איתו, וזה עוזר, זה מישהו עם ניסיון”. 

ליאור שכטר: “נגיד תביעות אזרחיות כנגד המתפרעים”

שוחחנו עם ליאור שכטר, יו”ר בית”ר ת”א, על האירועים האלימים במשחק נגד הפועל פ”ת ביום שישי האחרון. 

י”ר בית”ר ת”א, ליאור שכטר ערב טוב

“ערב טוב, חברים”. 

מהי היה שם?

“המשטרה חוקרת אין פה צדדים, מספר ילדים בני 13 ו-15 ואדם מבוגר נכנסו לאצטדיון אל בדרך הנאותה, התפתחה תגרה, זה עבר את גבול הטעם הטוב, כאדם שאוהב ספורט אני מצטער על מה שקרה, אנחנו אוהבי ספורט” 

איך מגיעים למצב כזה?

“אם הייתי יודע הייתי מונע את זה”

איך זרקו את זה?

“זה יציע גבוה אני לא יודע, יש קומץ שמקלל, אי אפשר לשלוט על הכל, אנחנו באים לכדורגל כדי ליהנות, גם כדי לתרום לסביבה, נעשה את הכל למנוע”. 

מה תעשו מה זהנ עשה את הכל? 

“דיברתי עם משטרת ישראל והחבר’ה נעצרו כבר בשישי בלילה, ברגע שיהיה לנו את המסקנות של המשטרה, מנגיש תביעות אזרחיות, למרות היותי עורך דין, מדובר בקטינים, מדובר בילדים”. 

הייתה מריבה לפני? 

“רמלה זו עיר מעורבת, 3 או 4 ילדים נכנסנו שלא ברשות לאצטדיון כנראה דרך נקודה מסוימת ביציע. התיישבו בתוך יציע אוהדי הפועל פ”ת, זה הפך לתגרה, הילדים יצאו, כאן הייתה טעות חמורה של חברת האבטחה , הם היו צריכים לעצור אותם”. 

מדובר בילדים ממשפחות טובות?

“מקווה מאוד, לא מכיר ונפעל כנגד הילדים האלה, אני לא מאמין שמדובר בילדים טובים, אבל אולי זו רק טעות”. 

דובר עמותת הכחולה, מתן ציוני, ערב טוב

“ערב טוב, חברים”

איזה חלק אתה מקבל מהדברים של ליאור שכטר?

“מיום שישי הייתה מלחמת גרסאות, אני הייתי ביציע מטרים ספורים ממה שהיה, אני בטוח שאצטרך לסתור את שכטר, אך הגרסה שלו נכונה, המשחק היה על מי מנוחות, הבאנו 500 צופים, היו 3 סדרנים על 500 צופים, קרוב ל-100 ילדים, עד הדקה ה-80 המשחק היה על מי מנוחות לא היה אירוע כלשהו, בשלב מסוים היו ויכוחים, ראיתי 4 חבר’ה צעירים מהשכונה שהיו שם, האוהדים ביקשו מהם לצאת כי זה נפיץ, הייתה התקלחות קטנה, לא משהו חריג, ה-3 סדרנים לקח להם זמן לפעול, ביקשנו גם מהמשטרה, ברגע שהצעירים יצאו, עברה דקה והיה מטר של אבנים”. 

הפרשה ברורה: 

“זהה יה הרגע שהכל התחיל, ברגע שהם ברחו מחוץ ליציע וחשבנו שזה נגמר ואז זרקו אבנים”. 

מה אתה רוצה שיהיה? 

“לא אמרתי שום דבר בקשר לנקודות, המועדון טיפל בזה בהקשר של הילדים, הזמנו אותם ואת הוריהם לאימון, הילדים לא ישנו” 

למה אתה מצפה?

“ליאור שכטר לקח אחריות, נחכה לראות מה המנהלת עושה, אני לא רוצה לצפות לכלום, כשאתה מארח אז יש לך אחריות”. 

אפרים ברק: “אלונה תעביר את זכויות הניהול והיא תמשיך להיות אחד הבעלים” 

דיברנו עם אפרים ברק על כניסתה של אלונה ברקת לפוליטיקה והאם תוכל לשמש עדיין כבעלים וחברת כנסת במקביל. 

ערב טוב, היועץ המשפטי להתאחדות לכדורגל לשעבר, אפרים ברק

“ערב טוב, חברים” 

עו"ד אפרים ברק. יש כאן אולי בעיה של ניגוד עניינים (נעם מורנו)עו"ד אפרים ברק. יש כאן אולי בעיה של ניגוד עניינים (נעם מורנו)

האם משפטית היא יכול להיות שרה וגם בעלים? 

“יש חוק בחסינות חברי הכנסת והרגולציה של ההתאחדות לכדורגל. חברי כנסת אסור לעסוק בעיסוק נוסף ויש רשימה,אבל היא יכולה להחזיק מניות באיגודים כלכליים”.  

יש דוגמה לזה? 

“הפועל ב”ש זה לא משהו גדול, יש תאגידים מסחריים גדולים יותר” 

היא לא בונה על הקולות של אוהדי ב”ש?

“ממש לא”. 

איך יכול להיות שחבר כנסת ובעלים? 

“זה יכול להיות, היא יכולה. אבל יכול להיות ניגוד עניינים בפועל, או נראות של ניגוד עניינים. הכוונה שלה זה לעביר בפועל את זכויות הניהול למישהו אחר, והיא תמשיך להיות אחד הבעלים”. 

היא תהיה הבעלים בלי נגישות למועדון? 

“נכון”. 

זה לא צריך לפגוע בהפועל ב”ש?

“אם התמיכות הכלכליות יעמדו, מקווה שהיא משאירה שדרת ניהול, בטווח הארוך אני מאמין שהיא תעזוב”. 

לימור לבנת: “אלונה עשתה מהפכה אדירה בהפועל ב”ש” 

שוחחנו עם חברת הכנסת לשעבר, לימור לבנת, על עזיבתה את הפוליטיקה ועל כניסתה המפתיעה של אלונה ברקת לעולם שהיא מכירה כל כך טוב. 

ערב טוב, חה”כ לשעבר, לימור לבנת 

“שלום חברים” 

לימור לבנת. אלונה לא תוכל להמשיך כבעלים (רדאד ג'בארה)לימור לבנת. אלונה לא תוכל להמשיך כבעלים (רדאד ג'בארה)

למה עזבת את הפוליטיקה בעצם? 

זו הייתה בשבילי שליחות מאוד מרתקת וחשובה, מעניינית עשיתי בה דברים, שאני מזיזה דברים. אפשר להשפיע, לא הייתי מוותר לרגע אחד, הרגשתי שמציתי, מבוקר עד לילה אין חיים פרטיים. יש חיים מחוץ לפוליטיקה”. 

למי היית מציעה לפרוש?

“אתם תפרישו, אני לא מציעה, אני רק נתתי עצה כללית” 

הופעת מהמעבר של אלונה לפוליטיקה? 

“הופתעתי, כמו כולם, היא גם הופתעה, כולנו מכירים את אלונה וגם אישית, היא עשתה מהפכה אדירה, היא עשתה מהפכה חברתית, לקחה קבוצה, שאף אחד לא חלם שתגיע לפסקה והיא הצליחה בגדול. מבחינתה זו גם הפתעה, הגיעה אליה הצעה שאי אפשר לסרב לה, אלונה שבעצמה באה כדי להגשים חלום, אמרה כנראה מה שעשיתי בכדורגל אני אעשה גם בפוליטיקה”. 

מבחינת הפרקטיקה היית גם חברת כנסת ושרה יהיה לאלונה זמן גם לפוליטיקה ולכדורגל?

“זה מאוד מסובך ולא אפשרי, מי שרוצה באמת להיות חבר כנסת ולעשות עבודת שר, זה לעשות את זה באופן רציני כפי שראוי לא יכול לעשות שום דבר אחר מלבד זה”.

ומבחינה אתית?

“יש כאן קושי, שרה היא לא יכולה להיות, גם חבר כנסת, כי היא לא יכולה בשום עיסוק יותר, האם יכולה להיות בעלים, אני לא חושבת, צריך חוות דעת משפטית”. 

למה היא לא הוציאה הודעה שהיא יוצאת מכדורגל?

“היא אמרה שהיא לא תפקיר את הפועל ב”ש ואת האוהדים, היא יכולה למכור ולדאוג לרוכש מתאים, סומכים עליה, היא יכולה להמשיך להשקיע כסף, היא יכולה לדאוג להם, היא לא תפקיר את הפועל ב”ש”.