מכבי תל אביב ממשיכה לעבוד על חיזוק הסגל שלה בינואר. אחרי שהודיעה על החתמתו הרשמית של אורוש ניקוליץ' לארבע שנים וחצי, כעת המטרה עברה להיות צירוף חלוץ נוסף על חשבונו של כריסטיאן באטוקיו שישוחרר ובכך יפנה את משבצת הזר השישי. כפי שפורסם ב-ONE בשבוע שעבר, המועמד להיות אותו החלוץ הוא גיורגוס יאקומקיס בן ה-24 (יחגוג יום הולדת בעוד יומיים) המשחק בא.א.ק אתונה היוונית.

מתווה העסקה הוא השאלה עם אופציית רכישה, כאשר הדיונים בין הקבוצות הם כרגע על גובה האופציה. היוונים מעוניינים בסכום יחסית גבוה והצהובים מצידם מנסים להפחיתו, אך מבחינת רצון השחקן להגיע ורצון הצוות המקצועי של מכבי לצרפו, אין מחלוקות. תחילה יאקומקיס לא מיהר להגיע למכבי ת"א לאחר שהבין כי בקבוצה יש כבר שני חלוצים וכי יהיה לו מאבק גדול על דקות המשחק ואחרי שהוא לא מרבה לקבל הזדמנויות בקבוצה מאתונה בעונה וחצי שלו שם, הוא מחפש מקום שיעניק לו כמה שיותר דקות משחק. אולם ביומיים האחרונים חלה תפנית והוא הביע נכונות להצטרף. 

גיורגוס יאקומקיס (טוויטר)

יאקומקיס רשם עונה נהדרת לפני שנתיים בה כבש 11 שערים וכתוצאה מכך נמכר לא.א.ק בעבור כ-300 אלף יורו, אולם מאז, הצליח לרשום רק שלושה שערים לאורך 30 ההופעות שלו בקבוצה והוא כאמור ממעט לשחק. למזלו, בעונה בה הרשית 11 פעמים, מי שאימן בליגה היוונית הוא ולדימיר איביץ', שהדריך אז את פאוק סלוניקי והוא זכר לחיוב את היכולות של יאקומקיס שמוגדר כשחקן שאפתן ולוחמני, כזה שמתאים לפרופיל שיחפשו במכבי ת"א לקראת ינואר. הקו הוא ברור  - שחקנים בגילאים של 24-26, אשר יהיה אפשר למכור בעזרת עונה-שתיים טובות. כך נהגו עם הבאת צ'יקו אופואדו שבינתיים לא מרשים יותר מדי, וגם עם ניקוליץ' שעתיד להתחיל לשחק עם פתיחת חלון ההעברות של ינואר. 

במקביל, איביץ' מכין את קבוצתו למשחק נגד בני יהודה הערב ב-20:30 באצטדיון המושבה. זה יהיה מפגש צמרת בין הראשונה לשנייה, שתי הקבוצות הטובות יותר של תל אביב בשנים האחרונות. הצהובים רוצים לסגור את הסיבוב הראשון בלתי מנוצחים וישאפו לעשות 33 נקודות מ-39 אפשריות, אך הם דרוכים מאוד לקראת המשחק מול יוסי אבוקסיס וקבוצתו שמצליחים לעשות לא מעט קשיים לקבוצות העונה ולא בכדי נמצאים בצמרת. מי שמכיר את בני יהודה היטב, הוא יונתן כהן, שהיה זה שדיבר מטעם מכבי ת"א לקראת המשחק. 

ולדימיר איביץ' (חגי מיכאלי)

"יהיה משחק מעניין מאוד, משחק צמרת, מקום ראשון נגד השני, סוג של דרבי קטן. אנחנו יודעים מול מי אנחנו באים, זו קבוצה מאוד קשה שהקשתה על כל הליגה. הם ראויים למקום שלהם. שיחקתי שם שנתיים אז אני יודע איך הם מתכוננים למשחק נגדנו. הם יבואו מאוד נחושים, אבל אנחנו באים מאוד מוכנים לכל משחק, נעבוד קשה, נגיע צנועים ובאים לנצח", אמר כהן

העומס: "לא רגיל לשחק שלושה משחקים בשבוע בליגה שלנו. המאמן עשה את הרוטציות שלו, כולם מרגישים בכושר ומרגישים כמו שצריך ונחים כמו שצריך. עייפות לא תהיה תירוץ לשום דבר. גם להם היו שלושה משחקים השבוע. נבוא לעשות את העבודה שלנו".

שחקני מכבי ת"א חוגגים. "נבוא לעשות את העבודה שלנו" (אחמד מוררה)

העבר בכתום: "היה לי מאוד כיף בשנתיים שלי שם. השתדרגתי שם, מבחינת העיצוב שלי כשחקן. הם יבואו למשחק נמרצים, הם ירצו לנצח ולהנחיל לנו הפסד ראשון, אבל אני עכשיו פה במכבי, אני מתכונן, אני רוצה לנצח וזהו".