בהמשך לריאיון המיוחד ב-ONE, גוני יזרעאלי ממשיך לעמוד בכוונתו לא לשוב לליגת ווינר סל בעונה הבאה. הרכז הוותיק שהביא את הפועל גליל עליון עד גמר פלייאוף הליגה הלאומית ופספס את הכרטיס לליגת העל אחרי 3:1 בסדרה למכבי חיפה, נמצא על הכוונת של מספר קבוצות בליגה הלאומית, בנוסף לקבוצתו גליל עליון שרוצה לראות אותו ממשיך עונה נוספת.

יזרעאלי בן ה-34 (1.82 מטר), העמיד  בעונה האחרונה 10.9 נקודות, 7.7 אסיסטים ו-4.5 כדורים חוזרים למשחק והיה מנקודות האור של הקבוצה. ל-ONE נודע לראשונה הערב (ראשון) כי בנוסף לגליל עליון, גם אליצור קריית אתא, הפועל עפולה והפועל חיפה מעוניינות בו לעונה הקרובה והשחקן המיוצג ע”י הסוכן רז גל עתיד לקבל החלטה בשבוע הקרוב.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
מכבי חיפה עולה לליגת העל בכדורסל

בתוך כך, שני שחקנים שהיו מהבולטים בליגה הלאומית בעונה החולפת, לקראת קפיצת מדרגה לליגת העל בעונה הבאה. פורוורד הפועל חיפה אייזאה אייזנדורף לקראת חתימה בהפועל תל אביב בעוד גיל בני ממכבי רעננה מתקרב בהפועל גלבוע/גליל.

המתאזרח של הפועל חיפה (23, 1.96) לעומת זאת, קרוב מאוד לחתימה בשורות הפועל ת”א והעסקה קרובה מאוד לסגירה, אך רק החתמת המאמן מעכבת את המהלך שכן, האיש שימונה יצטרך לתת את הסכמתו לשחקן שיוחתם. בעונה החולפת סייע לקבוצה מהכרמל להנצל מירידה כשסיפק מספרים נאים של 9.8 נקודות, 6.1 כדורים חוזרים ו-1.2 אסיסטים.

אייזיאה אייזנדורף מאוכזב (עמרי שטיין)אייזיאה אייזנדורף מאוכזב (עמרי שטיין)

כפי שפורסם לראשונה ב-ONE, בני שהיה מהמצטיינים של רעננה בעונה החולפת והוביל אותה למקום הראשון בתום העונה הסדירה ולחצי גמר הפלייאוף, ישחק בשורות הצפוניים, אך זאת תלוי בכך שאריאל בית הלחמי לא ימונה למאמנה של הפועל ת”א.

בני (20, 1.80) כבר שיחק בעבר תחת בית הלחמי ובין השניים יש יחסים טובים, מה שיסלול את דרכו של הגארד לליגת ווינר סל. בעונה החולפת בליגת המשנה, הוא העמיד ממוצעים של 9.5 נקודות, 4.3 אסיסטים ו-3.7 כדורים חוזרים למשחק.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
גדולה עליה: מכבי מנצחת 63:87 בדרבי