נשיאת בית המשפט לשעבר המחוזי מחוז המרכז, הילה גרסטל, מונתה כבוררת מוסכמת ותכריע בתביעה של אריק איזיקוביץ' ובית”ר נס טוברוק נגד אמיר כבירי, הבעלים לשעבר של הפועל תל אביב, על סך של 7.2 מיליון שקל.

מהתביעה שהוגשה לגרסטל על ידי טוברוק עולים דברים מאוד מעניינים. העסקה בין הצדדים סוכמה בחודש מאי 2015, בה הפועל ת"א התחייבה לרכישת הזכויות בשחקני כדורגל של מועדון טוברוק תמורת סך של 8 מיליון שקל, כאשר בהמשך היא הוקטנה לסך של 6.8 מיליון שקל. זאת, לפי התביעה כי "הופחת מהתמורה סך של 1.2 מיליון שקל בגין ויתור הרוכש על הזכויות בעניין השחקן דיא סבע". מסתבר כי היה מי שאמר בהפועל ת"א לכבירי שירד מסבע, כי לא מחזיקים ממנו.

פרץ: השחקנים בלחץ והאדמה רועדת

השחקן, שמתחילת העונה נמצא בכושר שיא, יכול היה לעבור בזמנו לאדומים, אך הם מבחינה מקצועית ויתרו עליו. לפי התביעה בין הצדדים, היו מספר פגישות כאשר מי שהוביל אותן מצד הפועל ת"א היה מני ויצמן: "במאמר מוסגר ולצורת שלמות התמונה יצוין כי במהלך הפגישה בה הושג הסיכון הסופי, התחייב מר מני ויצמן כי הוא ערב אישית לכל התחייבויות הנתבע והפועל ת"א שבשליטת הנתבע, כלפי מועדון טוברוק, במסגרת העסקה לרכישת הזכויות".

אריק איזיקוביץ' (נעם מורנו)אריק איזיקוביץ' (נעם מורנו)

טוברוק טוענת בתביעה כי בסך הכל שולמו לה ארבעה תשלומים בסך 150 אלף שקל כל אחד, וסך כולל של 600 אלף שקל מתוך סך של 6.6 מיליון שקל. טוברוק ואיזיקוביץ’ מאשימים את כבירי כי “לאורך כל הדרך פעל הנתבע בחוסר תום לב, הציג מצגי שווא והוביל את התובעות בכחש, ותוך שהוא מסתיר פרטים מהותיים באשר להתנהלותו, הקשיים התזרימיים ובעיקר באשר ליכולתו ואיתנותו הכלכלית לעמוד בהתחייבויותיו הכספיות כלפי התובעות".

עוד עולה מהתביעה כי בעקבות מכתב ההתראה ששלח איזיקוביץ' במהלך חודש ינואר 2017 התקיימה פגישה בברלין "על פי יוזמת מני ויצמן, ובהשתתפות מר ויצמן, הנתבע עצמו ומר איזיקוביץ’. במסגרת פגישה זו נהלו הצדדים מו"מ שעמד להבשיל לכדי הסכם, אלא שהנתבע חזר בו בסופו של דבר ובחר להתנער מהתחייבויותיו החוזיות".

מני ויצמן (מימין) (רדאד ג'בארה)מני ויצמן (מימין) (רדאד ג'בארה)

בנוסף ל-6.2 מיליון שקל שאיזיקוביץ' דורש לקבל לטענתו על פי ההסכם, הוא דורש עוד סך של מיליון שקל מכבירי בגין כל הנזקים, עוגמת הנפש והפגיעה במוניטין שנגרמו וכן לחייבו לפצות בהתאם לחוק החוזים בשל הפרת חוזה.

עורכי דינו של כבירי: “תביעה מנופחת, האמת תצא לאור. כבירי עדיין לא הגיש את כתב ההגנה”. מעורכי דינו נמסר כי "אנחנו מקווים שהאמת תצא לאור, זו תביעה מנופחת, תוך ניסיון לעשות יש מאין. במסגרת הליך הבוררות אנחנו בטוחים כי האמת תצא לאור".

אמיר כבירי (נעם מורנו)אמיר כבירי (נעם מורנו)