מירוץ הלילה של נייקי נערך הערב (ראשון) בתל אביב, זו השנה הרביעית ברציפות. השנה חוו את הריצה הלילית כחמישה עשר אלף רצים, כששלושים אחוז מהמשתתפים הן נשים.

את האירוע פתח המוזיקאי סקאזי, שניגן על הבמה המרכזית בכיכיר רבין, ממנו גם יצא המירוץ לדרך בשעה שמונה. אורך המסלול היה עשרה קילומטרים ולכל אורכו ליוו את הרצים נגנים שונים, שהתלוו להפנינג ענק אשר הסתיים בספורטק צפון שבעיר. את המירוץ ניצח מוטי מזרחי בן ה-30, עם זמן של 32 דקות ו-26 שניות. למקום השני הגיע נועם נאמן ולשלישי יונתן מלכה.

הזוכה, מוטי מזרחי, אמר לאחר ההישג המרשים: ”היה מאוד כיף. המסלול היה יפה מאוד, אני רוצה לומר שלפני כחודש שברתי את הצלעות ובמשך שלושה שבועות בכלל לא התאמנתי, אני לא יודע איך עשיתי את זה, אבל אני מאושר. לא כל כך הרגשתי את חווית היחד במירוץ, כי רצתי לבדי לכל אורך הדרך, אבל היה נחמד מאוד לרוץ כשמסביב יש רק אורות. זו פעם ראשונה שלי במירוץ הזה ואני מאושר מההישג".

מוטי מזרחי: רצתי לבד כל הדרך

נועם נאמן, שסיים במקום השני, אמר: “אשתקד זכיתי במדליית הארד והשנה התקדמתי מקום אחד למעלה. השתתפתי לפני שנתיים במרוץ של נייקי בלוס אנג'לס ואי אפשר להשוות את האווירה כאן לעומת מה שהיה שם. בתל אביב הרבה יותר כיף".

מירוץ נייקי (משה חרמון)
ראש העיר מוציא את הרצים לדרך מכיכר רבין (משה חרמון)
 

מדליסט הארד, יונתן מלכה בן ה-24, סיכם: “הייתה אווירה מעולה ומירוץ מדהים. אני רוצה להקדיש את הריצה שלי לגלעד שליט. בכל פעם שהיה לי קשה חשבתי עליו ועשיתי הכל כדי להיות על הפודיום. השגתי את המטרה שלי, בשנה הבאה אנסה לשפר את ההישג שלי שוב פעם ויחד עם זאת, מגיע כל הכבוד לשני המקומות הראשונים".

מירוץ נייקי (משה חרמון)
נילי אברמסקי: "ילדתי לפני ארבעה חודשים וזו חוויה נהדרת" (משה חרמון)
 

אצנית המרתון הישראלית, נילי אבמרסקי, אשר השתתפה גם כן במירוץ סיכמה את הערב המרשים: “היה נהדר, זה מירוץ מדהים. הגעתי לכאן אחרי שילדתי לפני ארבעה חודשים וזו חוויה נהדרת. כל מי שנהנה לעשות ספורט ולרוץ חייב לנסות להתנסות במירוץ המיוחד הזה. באופן אישי אני מרוצה מהתוצאה שלי, אני בתהליכי חזרה בגישושים. אסור לשכוח שאני בת ארבעים כבר, אבל אני מאמינה שבעוד חצי שנה אני אדע מה קורה איתי"”.