מכה לא פשוטה בכלל לנבחרת הישראלית, שהושעתה מאליפות אירופה ב-2017 על ידי פיב"א יחד עם עוד 13 נבחרות. הסיבה: תמיכת הקבוצות השונות מהמדינות במפעלי היורוליג והיורוקאפ על פני זה שפיב"א תקים. המדינות שקיבלו את המסמך המאיים הן: ישראל, מקדוניה, קרואטיה, סרביה, בוסניה, מונטנגרו, סלובניה, ספרד, יוון, איטליה, טורקיה, ליטא, רוסיה ופולין.

כזכור, מכבי תל אביב מתכננת להמשיך לקחת חלק במפעל היורוליג, כאשר גם הפועל ירושלים קיבלה הצעה להאריך את החוזה שלה ביורוקאפ בשלוש שנים נוספות.

במכתב נרשם בין היתר: "כידוע לכם, הקבוצות שלכם לוקחות חלק במפעלי היורוליג והיורוקאפ בהם ה-ECA לא מרשה לקבוצות להשתתף. מסיבה זו, פיב"א אירופה החליטה שהפרדציה שלכם איבדה את הזכות להשתתף בטורנירי הגברים של פיב"א אירופה, כמו היורובאסקט שייערך ב-2017. אם ברצונכם לערער על העובדות הנוכחיות, יש באפשרותכם ליצור קשר עד ה-20 באפריל".

אם המדינות השונות לא מתכננות לשנות את עמדתן בנושא, הן ככל הנראה ימצאו עצמן מחוץ לטורניר היוקרתי של אירופה. כזכור, ישראל הייתה אמורה לארח את אחד מהבתים המוקדמים.

מ"מ יו"ר איגוד הכדורסל, שמעון מזרחי, התייחס להחלטה: "אלו צעדי ייאוש. אין קשר בין קבוצות היורוליג להחלטה שהתקבלה. זה לא יחזיק מעמד בשום בית דין בינלאומי. אנחנו נתכנס מחר באיגוד לגבי הצעדים הבאים".

מהאיגוד נמסר: "כל נבחרות ישראל ישחקו באליפויות אירופה השונות וכך גם הנבחרת הבוגרת באליפות אירופה 2017 בארץ. איגוד הכדורסל כפוף על פי תקנונו לפיב"א ויפעל על פי הוראותיו על כל המשתמע מכך".