רגע, מה, באמת? פתאום אתה מבין, רק 90 דקות מפרידות בין נבחרת איטליה לעובדה שלא תופיע במונדיאל שייערך ברוסיה בקיץ הקרוב. זה מכה בך לפתע, תמונות של פירלו ודל פיירו רצות בראש. קנאברו וטוטי חוגגים, מאלדיני ודה רוסי גם שם, ועוד אין ספור תמונות שלא ישכחו – באג'יו חמוש בצמה אייקונית ומבט חלול מביט לשמיים לאחר החמצת פנדל גורלית של גמר מונדיאל 1994 , דינו זוף מניף את הגביע. מונדיאל בלי נבחרת איטליה? בלי הגרונות החנוטים באימונית כחולה שזועקים את ההמנון, בלי המבט החודר של בופון? בלי נבחרת שזכתה 4 פעמים בגמר גביע העולם? הנבחרת שהופיעה ב-18 מתוך 20 מונדיאלים? בלעדיה? באמת?

אבל כשחושבים על זה, גם הולנד בחוץ, וגם צ'ילה, ואלג'יריה המפתיעה מהטורניר הקודם. אז כן, גם נבחרת יוון עומדת בהחלט בסכנת הדחה לאחר שספגה השבוע רביעיית שערים מנבחרת קרואטיה הנהדרת והרי אף אחד לא באמת יזיל דמעה על לכתם של השכנים הסימפטיים לאגן הים התיכון והאנטי הכדורגל שבא עמם. ומי יודע, אולי נבחרות כמו איסלנד ופנמה ימשיכו לרגש אותנו בהשתתפות הבכורה שלהן בטורניר הנבחרות הכי יוקרתי על כדור הארץ. והיי, גם אורגוואי וברזיל, ספרד ופורטוגל ואפילו ארגנטינה הצליחו להשתחל ברגע האחרון. זה לא שלא יהיה פחות נוצץ, לא?

שחקני הולנד מאוכזבים (רויטרס)

על מי אני עובד, מונדיאל בלי נבחרת איטליה לא יהיה אותו דבר. מה ביקשו כבר אוהדי האזורי, חובבי המדים הכחולים שלא בהכרח שייכים לנבחרת המקומית והמאכזבת שלנו, קצת תעוזה? פחות אפרוריות? לנסוע לשבדיה בשביל לשחק על תיקו מאכזב, להילחץ לשער ולהמשיך בקו הלוחמני הגנתי? זה הטוב ביותר שיצא השנה מהאיטלקים? מדינה שלא הפסידה במוקדמות המונדיאל במילניום הנוכחי יותר משלוש פעמים, מפסידה פעמיים מתוכם בשנה אחת, ועל הדרך חוטפת שלישייה מבישה מנבחרת ספרד? אולי יש סיבה לכל המתח על חובבי הנבחרת האיטלקית בשבוע האחרון.

אז הנה התוכנית מר ג’מפיירו ונטורה, קודם כל – פתח את הראש. אחר כך תשנה למערך של 4-3-3 כמתבקש ותן לאינסינייה לפתוח. אל תהסס ללחוץ גבוה גם במחיר של הפקרות מאחור – הרי גם ככה השלישייה ההגנתית הקלאסית שלך כבר לא מתואמת כמו בימי יובנטוס העליזים. כי עוד רגע , 90 דקות ליתר דיוק, זה עלול להגיע, וג’יאנלואיג’י בופון רק יוכל לחלום להניף את הגביע.

ג'מפיירו ונטורה (רויטרס)

ונטורה כנראה לא הולך לקרוא את הטור, אחרי הכל מישראל זוכרים שם בנבחרת איטליה בעיקר את הגול המרהיב של טל בן חיים וכולנו יודעים איפה הוא היום. עם הגישה האפרורית איטליה תישאר בבית לאחר שנים רבות של השתתפות בגביע העולמי. אגב במונדיאל הקרוב ישתתפו 4 נבחרות ערביות שונות – זאת גם סיבה להתרגש, לא? 

הכתוב הינו טור דעה.