שלושה חודשים וחצי לאחר שמינו את מודי מאור למאמן הקבוצה כמחליפו של פוטיס קציקאריס שפוטר, בהפועל ירושלים הבינו את הטעות שעשו כשמינו מאמן חסר ניסיון בדמותו של מאור, החליטו למנות את מאמן נבחרת ישראל עודד קטש כמאמנה החדש של הקבוצה והחתימו אותו על חוזה עד תום העונה הבאה. 

שלא תבינו לא נכון, מודי מאור הינו מוח כדורסל מבריק וסביר להניח שצפוי לו עתיד ורוד במיוחד בכדורסל הישראלי, אך חוסר הניסיון שלו היה משווע. הג’וב היה גדול בכמה מידות על מאור, שלא הצליח להתמודד עם האגו הגדול של כוכבי הקבוצה, שבמילים עדינות, עשו לו קרקס על הפרקט וכמו כן, גם בחדר ההלבשה. 

מודי מאור. מוקדם מדי (אורן בן חקון)

לאחר ששילמו על כך בהדחה כואבת בחצי גמר גביע המדינה מול הפועל חולון וכאשר קבוצתם מדורגת במקום השלישי בלבד בטבלת ליגת העל אחרי מכבי תל אביב וחולוניה, ראשי אלופת המדינה הבינו את הטעות הגדולה שביצעו. המחשבה לתת למאמן צעיר כמו מאור את המפתחות הינה רומנטית והרפתקנית, אך בשלב מסוים גם האופטימיסטים הגדולים ביותר בהפועל ירושלים התעוררו והבינו שבמקרה הזה זה לא יכול לעבוד. 

שחקני הפועל ירושלים. היו צריכים שינוי (איציק בלניצקי)

בעוד ההפסד לחולון בחצי גמר הגביע, כואב ככל שיהיה, היה מובן, נדמה כי ההפסד המשפיל 88:79 לעירוני נס ציונה מהתחתית היה הקש ששבר את גב הגמל מבחינת אורי אלון והנהלת הפועל ירושלים. האלופה מעיר הבירה נראית כבויה כבר תקופה ארוכה וראשי האדומים הבינו שאין מנוס מלבצע את השינוי הנדרש בעמדת המאמן. 

אורי אלון. מודה ועוזב ירוחם (אורן בן חקון)

לטעמי, עודד קטש הוא האיש הנכון במקום הנכון מבחינת האלופה, שאחרי שהודחה בבושת פנים מאירופה ולא הצליחה להתמודד כיריבה שקולה עם חולון בגביע, תנסה כעת להילחם על התואר היחיד בו עדיין יש לה סיכוי לזכות. אמנם בקדנציה הראשונה של קטש בבירה הדברים לא עבדו כמו שצריך, אך נראה שהפעם המאמן הלאומי בשל יותר ויכול להביא את השינוי. ניחוש פרוע: זה ייגמר באליפות שלישית בתולדות המועדון.  

עודד קטש. יחגוג גם הפעם עם הצלחת? (קובי אליהו)

הכתוב הינו טור דעה.