מכבי תל אביב נכנעה הערב (חמישי) 89:78 למלאגה וחתמה את הסיבוב הראשון ביורוליג עם הפסד מאכזב, אך עדיין מחזיקה במאזן חיובי של שמונה ניצחונות לעומת שבעה הפסדים, מה שסביר להניח בהחלט עמד בקנה אחד עם הציפיות של ראשי הצהובים בפתיחת העונה.

למרות ההפסד הביתי והמאזן הסביר בסך הכל, נבן ספאחיה וקבוצתו יכולים להיות מעט מעודדים מסיבוב כלל לא רע, אפילו מרשים לפרקים, עם לא מעט נקודות לאופטימיות, אולם גם עם מספר סיבות לדאגה, בעיקר לאור העבודה שלקבוצה מחכים לא פחות מתשעה משחקי חוץ, לעומת שישה בלבד בהיכל מנורה מבטחים.

נוריס קול חוגג (איציק בלניצקי)

בצד החיובי, נראה שהשנה יש בצד הצהוב של ת”א קבוצה אולי לא הכי כישרונית ואיכותית, אך מאוד לוחמת, מחויבת, כזו שהקהל יכול להתחבר אליה בקלות. בנוסף, החבורה של ספאחיה שיפרה באופן פנטסטי את אספקט הכדורים החוזרים ביחס לשנים האחרונות, כשנמצאת בגאון בפסגת המפעל בקטגוריה זו, עם 38.07 כדורים חוזרים בממוצע למשחק. 

למרות ההפסד הביתי לאלופת היורוקאפ מאשתקד, הצהובים הציגו יכולת ביתית לא רעה, שכללה ניצחונות גדולים על ריאל מדריד הגדולה ועל פנרבחצ’ה אלופת אירופה. אין ספק כי גם ההחלטה להוריד את ארגון אוהדי הקבוצה ליציעים הקרובים יותר לפרקט, שיפרה את הדחיפה של הקהל הביתי ושדרגה את האווירה בהיכל מנורה מבטחים, שהיה מלא מפתיחת העונה מפה לפה, וחשוב מכך, העניין סביב הקבוצה שזכתה 6 פעמים באליפות אירופה, חזר.

אוהדי מכבי ת"א (איציק בלניצקי)

בצד הפחות מעודד, הצהובים צריכים לקוות שדשון תומאס יחזור במהרה לפרקט, הפורוורד האמריקאי הוא אולי השחקן החשוב בסגל של הקבוצה העונה וכזה שמביא אופי ומנהיגות ברגעים החשובים. יתרה מזאת, ספאחיה יצטרך למצוא את הפתרונות לאחוזים הגבוהים שיריבות הצהובים קולעות מולה מפתיחת העונה.אין ספק כי זוהי נקודת התורפה העיקרית של הקבוצה עד כה ושיפור בנושא זה יכול להפוך את הצהובים ממועמדים להיאבק על מקום 7-8, כקבוצה שיכולה להשתחל אפילו למקום החמישי.

ג'ונה בולדן מטביע (איציק בלניצקי)

בשורה התחתונה, הכל עוד פתוח עבור מכבי ת”א, ולמרות ההפסד המאכזב היא עוד תוכל לסיים עונה מרשימה בהיכל. יש סגל טוב ומאוזן, מאמן איכותי בעל ניסיון, ואסור לשכוח שהסגל החדש לגמרי, סיים סיבוב לא פשוט במאזן חיובי וכרגע גם במקום הראשון בליגה הישראלית, די בקלילות אפילו.

הכתוב הינו טור דעה.