ימי הקסם של הכדורגל הישראלי. התוצאות המפתיעות בסיבוב ח’ בגביע המדינה, הוכיחו שוב כי הפערים בין הליגות הצטמצמו ושאף קבוצה, גם כזו שלקחה אליפות, לא יכולה לזלזל ביריבה כזו או אחרת, אפילו אם היא בליגת המשנה. בנוסף, מפגשי הגביע של סיבוב ח’ מביאים עמם לא מעט דרמות, עניין ומפגש עם קבוצות קטנות שלא חוששות לחלום.

מועדי הגביע הם אולי הזמנים היפים והמרתקים ביותר שיש לכדורגל כאן להציע, אמנם במשחקי היום (שבת) לא קיבלנו הפתעה, אך דרמה בהחלט התרחשה, מכבי אחי נצרת הייתה עדיפה על הפועל ב”ש בלא מעט דקות, אולם בסוף כשלה בדקות הסיום מול האלופה שהשלימה (שוב) מהפך והוכיחה כי היא רחוקה מאוד מהיכולת של השנתיים האחרונות, אבל נהנית מחולשת הליגה הבכירה ומביאה לא מעט אופי כמעט בכל התמודדות.

חסן אבו זייד חולף על פני תומאש פקהארט (אחמד מוררה)

עוד באתר:

מכבי תל אביב עלתה מול בני ממב”ע בהרכב משני, אך נתקלה בקשיים במשך 70 דקות, שגרמו לג’ורדי קרויף ללא מעט חומר למחשבה על היכולות של שחקני הספסל בצהוב. האורחת הצנועה מליגה ב’, ראויה לכל המחמאות על משחק לחימה מצוין ועמידה טקטית מרשימה מול שיאנית הזכיות בגביע המדינה (23). גם חדרה ראויה לשבחים על יכולתה מול מכבי נתניה, אולי הקבוצה הלוהטת של הליגה הבכירה, שנזקקה ל-120 דקות ולא מעט מזל על מנת לעבור לשמינית.

המנה העיקרית הייתה כשהפועל ר”ג, שלא מרשימה בליגת המשנה הדהימה את מחזיקת הגביע לאחר דו קרב פנדלים וקטפה את הכרטיס לשמינית הגמר. שוב, האורדונים הוכיחו כי מה שלא בהכרח עובד בליגה, עובד היטב במפעל הנוכחי והמשיכו למתג עצמם כקבוצת גביע טיפוסית, שיכולה להדיח כל קבוצה.

לא היה קל, אך אופיר דוידזאדה וחבריו חוגגים העפלה לשמינית (רדאד ג'בארה)

שתי דרמות גדולות ונוספות היו כשנס ציונה מליגה א’ הדהימה את בני סכנין, שמגמגמת בליגת העל ונענשה על כך בגדול מול הקבוצה מהשפלה. כמו כן, בתוצאה אולי פחות מפתיעה, שרון מימר וקבוצתו המשיכו את היכולת הרעה מפתיחת העונה, כשהודחו בבעיטות הכרעה ע”י מוליכת הליגה הלאומית מכפ”ס.

ההפתעות הללו והקושי של שתי הקבוצות הבכירות במדינה לא מקריים, קבוצות שלא מרשימות בליגה מודחות בגביע וכאלה שעולות בהרכבים משניים משלמות על כך במינימום 120 דקות, קריטיות מאוד, בעיקר לאור העבודה כי כבר באמצע השבוע ייערך מחזור נוסף בליגה הראשונה. מבחינתו, אוהדי הכדורגל, אנחנו רק יכולים להתענג מכל מפגש מרתק שכזה ולחכות כבר לשלב הבא, שם יהיו לפחות חמש קבוצות לא מליגת העל.

שחקני כפ"ס חוגגים ע"ח של מכבי פ"ת (רדאד ג'בארה)

הכתוב הינו טור דעה.