זה היה באוויר וזה הרגיש בלתי נמנע, והיום, לאחר עוד תצוגת נפל, גיא לוזון שמונה למאמן מכבי חיפה בפברואר 2017, סיים את תפקידו כמאמן הירוקים. העיתוי? מעט מדי, ומאוחר מדי, כשהקבוצה מהכרמל שבנתה סגל חדש ומבטיח בקיץ, שוב מוצאת את עצמה מחוץ למאבק האליפות, ואפילו לא הספקנו לקנות עדיין כרטיסים לפסטיגל בחנוכה.

מראש, המינוי של לוזון לירוקים הרגיש כמינוי תלוש מהמציאות. מה הכשיר את המאמן הסימפטי לקבל את אחד התפקידים המלחיצים ביותר בספורט שלנו? דומה שהוא קיבל את התפקיד בעיקר בגלל היסטריה של יעקב שחר והסובבים אותו, שחיפשו מחליף לרנה מולנסטיין ונפלו שולל ליחסי הציבור של המאמן, שבנה לעצמו תדמית של אחד ש”מטריף” את השחקנים ומלהיב את הקהל, אבל כדורגל זה לא רק להטריף, זה לא רק לחגוג בצורה חסרת פרופורציות אחרי כל גול.

יעקב שחר ורמי גרשון. הבעלים משקיע כסף רב (האתר הרשמי של מכבי חיפה)

כדורגל זה קודם כל אימונים, טקטיקה, שיטת משחק. מכבי חיפה תחת גיא לוזון נראתה כקבוצה הכי לא מאומנת בליגה. שבוע אחר שבוע ראינו את הכסף הגדול של יעקב שחר יורד לטמיון, בתצוגות כדורגל שמעליבות את האינטילגנציה של אלפי האוהדים שמגיעים לסמי עופר שבוע אחרי שבוע. זאת לא רק היכולת. לאורך שנים מכבי חיפה ויעקב שחר ייצגו משהו אחר בכדורגל שלנו, משהו אירופאי, וללוזון פשוט אין את ה-DNA של המועדון הזה, הוא פשוט נראה כנטע זר.

מו אלאך. חייב להביא מאמן זר (טוויטר)

לא ברור לי מדוע הבעלים של הקבוצה חיכה כל כך הרבה זמן כדי לפטר את לוזון, אבל עכשיו הגיע הזמן של שחר לחשוב קדימה. ברגע שבחיפה החליטו על מנהל מקצועי בדמותו של מוחמד אלאך, מאמן זר הוא האופציה היחידה שיכולה לבוא בחשבון. הירוקים יצטרכו שוב סבלנות, יצטרכו שוב להיכנס לתהליך (המילה הכל כך שנואה עליהם), אבל אני משוכנע שלמרות הכל, עם סגל כזה, מתקן כזה ובעלים כזה, העתיד של חיפה חייב להיות חיובי.

הכתוב הינו טור דעה.