כשהפועל באר שבע גברה 1:2 על מכבי תל אביב במחזור ה-8 במסגרת משחק העונה הראשון של ליגת העל למרות שנותרה ב-10 שחקנים כבר במחצית הראשונה, טובי הפרשנים מיהרו לחתום את הליגה וקבעו שאם האלופה מצליחה להפגין עליונות כזו ברוקה על סגניתה גם בחיסרון מספרי, כנראה שהעונה הזאת תיגמר עם אליפות שלישית ברציפות לחבורה מבירת הנגב.

אבל מה לעשות שלעונת כדורגל יש מומנטומים משלה וסיבוב אחד בלבד לאחר מכן, הגיע ג’ורדי קרויף המושמץ ועשה בית ספר לברק בכר, שכנראה חווה את התקופה הקשה שלו ביותר מאז החל לעמוד על הקווים של הקבוצה מהדרום. למרות זאת, ההפסד שבוודאי לא יוסיף לביטחון של הקבוצה שלו, לא מעיד כלל על המשך העונה, בדיוק כמו אותו ניצחון בטרנר בסיבוב הקודם.

מיכה וגולסה חוגגים, גם הם יודעים שהעונה עוד ארוכה (נעם מורנו)

שתי הענקיות של הכדורגל הישראלי ימשיכו לרוץ ראש בראש עד לסיום העונה, כאשר צפויים לנו עוד שני משחקי עונה לוהטים בפלייאוף העליון. לכך אפשר להוסיף שבניגוד למשוואה בשתי העונות האחרונות, הפעם גם יש לא מעט קבוצות שיגזלו מהן את הנקודות במהלך המחזורים האחרונים של העונה.  

אני לא מאמין שלבית”ר ירושלים ולהפועל חיפה יש את הכוחות להצליח לרוץ עם שתי המוליכות עד הרגעים המכריעים, אבל אין ספק שביחד עם מכבי נתניה ובני יהודה הממושמעת של יוסי אבוקסיס, שאר חברות השישייה הראשונה המסתמנת, שצפויות להיאבק על הכרטיס לאירופה, יוסיפו הרבה פלפל ודרמות למאבק אליפות מהסרטים.  

ואי אפשר גם בלי מילה על צוות השיפוט. בעוד השופט הראשי לירן ליאני דווקא קיבל החלטות נכונות כשהרחיק את גו’ן אוגו מצד אחד ויובל שפונגין מהצד השני, איתן שמואלביץ’ היה הפעם זה שהוכיח כמה מיותרים הם שופטי הרחבה. אז נכון, כנראה שהחברה שעומדים על יד השערים עוזרים פה ושם לשופט הראשי לקבל את ההחלטה הנכונה, אבל ברגע ששופט רחבה לא מצליח לקלוט שהכדור נוחת בצורה כל כך ברורה מעבר לקו, הוא פשוט מאבד את זכות הקיום שלו ורק מכשיל את השופט.

צוות השיפוט בראשות ליאני יורד לחדרי ההלבשה (איציק בלניצקי)

שער כמו זה שנגזל מאבי ריקן גם הקוון יכול היה לזהות, אבל גם אם הוא ראה שהכדור עבר את הקו, הוא לא ירשה לעצמו, ובצדק, לערער על החלטה שקיבל חברו שעמד מטרים ספורים מהאירוע. אני לא מהתומכים הגדולים של הכנסת שופטי הווידאו, אבל שני ‘דחלילים’ שעומדים להם על יד הקורות הם בוודאי לא הפתרון.

הכתוב הינו טור דעה