מכבי חיפה נגד מכבי תל אביב, בעבר הקלאסיקו של הכדורגל הישראלי, הציג לנו הערב (שני), הוכחה ניצחת לפערי הרמות בין הקבוצות, כשהצהובים חגגו עם 1:3 גדול בסמי עופר, במשחק שאם נהיה כנים, היה צריך להסתיים בתוצאה הרבה יותר גבוהה עבור החבורה של ג’ורדי קרויף, שבזכות הניצחון גם השתוותה להפועל באר שבע בראש הטבלה.

אין ספק, מכבי ת”א נראית בשבועות האחרונים כקבוצה הכי טובה בארץ, ואלה לא רק התוצאות. הקישור של הצהובים עם אבי ריקן, אייל גולסה ודור מיכה מציג שילוב של כוח עם יצירתיות, ניק בלקמן מספק עוצמה בהתקפה, ו-וידאר קיארטנסון? כשהאיסלנדי מאפס כוונות, הוא החלוץ הכי מסוכן שיש בליגת העל. הימור שלי? הוא גם יסיים כמלך השערים, עם כל הכבוד לדיא סבע.

שחקני מכבי ת"א חוגגים עם כריסטיאן באטוקיו (עמרי שטיין)

אין ספק שמגיעה מילה טובה לג’ורדי קרויף. הוא ספג קיתונות של ביקורת בתחילת העונה, ואפילו חלק מאוהדי הצהובים כבר קראו לו להתפטר, אך הסבלנות של מיץ’ גולדהאר השתלמה ושוב קיבלנו הוכחה עד כמה הסבלנות חשובה בכדורגל. כשאנחנו מגיעים לישורת המכריעה של העונה, עם מאבק מרובע על האליפות, מכבי ת”א מגיעה כשהמשבר כבר מאחוריה, ומבחינתי היא המועמדת מספר אחת היום לאליפות.

ג'ורדי קרויף על הספסל (עמרי שטיין)

ואולי זה מה שמכבי חיפה צריכה ללמוד. אי אפשר להכחיש, הירוקים נראים פשוט רע, צל של עצמם ושל המועדון המפואר הזה. אבל עכשיו, עכשיו זה הרגע לנשום עמוק. מוחמד אלאך המנהל הספורטיבי הגיע כדי ללמוד את הקבוצה ולבנות אותה לעונה הבאה. אסור להאשים אותו בכשלונות העונה הנוכחית, בקבוצה שנבנתה לפני שהוא הגיע לכרמל.

רוב מאס ומוחמד אלאך (עמרי שטיין)

אם לאלאך יש את המאמן שהוא רוצה (הנק פרייזר על פי השמועות), הוא עושה נכון שהוא נותן לרוב מאס לאמן בצורה זמנית את הקבוצה. אין טעם להחתים מאמן כעת, כשהעונה כבר גמורה. מכבי חיפה לא תרד ליגה, היא גם לא תגיע לפלייאוף העליון. כדאי ליעקב שחר להסתכל על הקבוצה הצהובה שחגגה אצלו במגרש הביתי הערב, ולתת לצוות ההולנדי שלו לעבוד. אולי עוד כמה שנים, הם יקצרו את הפירות. הליגה שלנו צריכה את זה.

הכתוב הינו טור דעה.