רבות כבר דובר על סוגיית דקות המשחק המועטות להן ׳זוכה׳ יוסי בניון במדי בית״ר ירושלים, אך עושה רושם שהפעם, דווקא במשחק שמינית גמר הגביע מול הפועל מרמורק, הסאגה חצתה את נקודת האל חזור.

בניון, ללא ספק אחד השחקנים הבולטים והמשפיעים בכדורגל הישראלי בעשור האחרון, אם לא הבולט שבהם, לא זוכה לכבוד לו הוא ראוי בגיל 37 וכשלא ברור כמה זמן כבר נותר לקריירה המפוארת שלו. במקום להוכיח על המגרש שהוא עדיין יודע לשחק כדורגל (כפי שעשה כשעלה כמחליף במשחק הליגה האחרון ב-2:4 על בני סכנין), בניון בעיקר ׳מחמם׳ את הספסל.

יוסי בניון (רדאד ג'בארה)

האם כך ראוי שאחד הכדורגלנים הגדולים אי פעם במדינת ישראל יסיים את הקריירה שלו? בעוד הקהל בטדי אוהב ומעריץ את בניון ונהנה מכל דקה שלו על המגרש, גורמים אחרים בקבוצה מהבירה לא מעוניינים לראות את שיאן ההופעות בנבחרת ישראל משחק ולא ברור האם השיקולים לכך מקצועיים גרידא, כאשר אפילו אור וקנין (כבודו במקומו מונח) זוכה לחולצת ההרכב לפני אחד השחקנים הגדולים שידעה מדינת ישראל.

אוהדי בית"ר ירושלים. הם יודעים להעריך את בניון (אורן בן חקון)

אחרי קריירה ארוכה ומפוארת מעבר לים שכללה את ראסינג סנטאנדר הספרדית, ווסטהאם, ליברפול, צ׳לסי, ארסנל וקווינס פארק ריינג׳רס האנגליות, בניון חזר ארצה ומאז נוכח כל פעם מחדש שההחלטה לחזור לישראל הייתה טעות פטאלית. 

יוסי בניון במדי ליברפול (רויטרס)

לאחר שחזר למכבי חיפה כיקיר הקהל ונאלץ לעזוב בבושת פנים לאחר שתי עונות בלבד, עבר בניון למכבי תל אביב, בה לא זכה לדקות משחק רבות ונדד לאחר עונה אחת בלבד לבירה, בה בחצי עונה אוכל מרורים על הספסל למרות התמיכה האבסולוטית של הקהל בו.

יוסי בניון במדי מכבי חיפה (עמית מצפה)

כעת, כשנראה שהסיפור שלו בבית״ר ירושלים על סף סיום, בניון צריך לקבל את אחת ההחלטות הקשות שלו בקריירה - האם לנדוד ליעד חדש, או שמא לתלות את הנעליים. דבר אחד ברור, יש לו עוד מה לתת על המגרש, אך לצערנו, לא ברור אם בכדורגל הישראלי של היום יש מי שיודע להעריך שחקנים ש׳עברו את השיא׳.

יוסי בניון במדי מכבי תל אביב (נעם מורנו)