מכבי תל אביב אמנם זכתה הערב (חמישי) בגביע הטוטו בפעם החמישית בתולדותיה והפכה לשיאנית הזכיות במפעל הידוע לשמצה כשהוכיחה עליונות וגברה 0:1 על הפועל באר שבע הפצועה, אך ללא כל צל של ספק לא יכולה להיות מרוצה במיוחד.

אז נכון, הצהובים אמנם זכו להוסיף עוד תואר לארון לאחר שנתיים וחצי שחונות, אך על אף שליטה כמעט מוחלטת בכדור, לא שיחקו כדורגל ‘תכלס’ ולטעמי, לא הרשימו והציגו יכולת שככל הנראה לא תספיק במשחק הקריטי מול בית״ר ירושלים ביום שני הקרוב באצטדיון טדי.

שחקני מכבי ת"א חוגגים (איציק בלניצקי)

חולשתה של האלופה מבירת הנגב לא מעידה דבר וחצי דבר על יכולתם של המכבים, שלמרות שמחתם על זכייה בתואר לא יכולים לשכוח ולו לרגע את מצבם הרעוע בטבלת ליגת העל והקמפיין המזעזע בליגה האירופית, ממנה הודחו בבושת פנים, או כפי שג’ורדי קרויף אמר בסיום: “מדובר בתרופה ליום אחד, אסור לנו להסתנוור מהניצחון הזה”.

ג'ורדי קרויף (רדאד ג'בארה)

נקודת האור היחידה של מכבי תל אביב, פרט לזכייה המפוארת ב׳גביע השוקו׳, היא החלטתו של המאמן ההולנדי ג׳ורדי קרויף לשמור על כוחו של החלוץ האיסלנדי וידאר קיארטנסון לקראת משחק הליגה הקרוב, לא לפתוח איתו בהרכב ולהשתמש בו כקלף מנצח מהספסל. גם השער של הקרחון מאיסלנד בוודאי לא יזיק לביטחון שלו לקראת המשך העונה.

וידאר קיארטנסון נוגח (איציק בלניצקי)

על כך, חרף הביקורת הרבה על סגנון המשחק האפור ולעתים הפחדני שמנהיג קרויף המאמן, בשונה מקרויף המנהל המקצועי, נותר לפרגן להולנדי על הפעלת שיקול דעת בריא בבחירת ההרכב לגמר.

הכתוב הינו טור דעה.