הפועל חיפה גברה, די בקלות, 0:2 על המועמדת לירידה הפועל רעננה, ניצחון שהותיר אותה במקום הראשון בפער של שלוש נקודות משאר הליגה. “הם רק להיט חולף”, “הם לא ישרדו לאורך עונה שלמה”, “קבוצה קטנה” וכמובן “סתם גימיק”. אלו רק חלק מהמשפטים שהושמעו בשבועות האחרונים בהקשר לקבוצה של קלינגר. אפשר להמשיך ולזלזל, אך בפועל, הקבוצה של ניר קלינגר ויואב כץ נראית כאחת שתילחם על התואר עד הסוף.

אולי זה לא ייגמר בתואר, עברנו בסך הכל רבע ליגה, ו’ענקיות’ הליגה עדיין לא לגמרי התעוררו, אך היכולת וההתנהלות של הקבוצה מהכרמל ראויים לשבח, וזה מתבטא על המגרש בכל משחק ומשחק עד כה. 

ניר קלינגר מודה לקהל (עמרי שטיין)

בהפועל חיפה ‘התכנסו’ לא מעט שחקנים ואנשי מקצוע שהתחברו אליהם בעיקר מחמאות מהסוג השלילי. ניר קלינגר ש”נכשל בכל מקום, אפילו בשעריים”, יואב כץ “הקמצן עם הניהול השכונתי”, עדן בן בסט שכביכול נכשל במכבי תל אביב וחנן ממן ש”לא יצליח אף פעם בקבוצה גדולה”. 

כל אלו, יחד עם “בינוניים”, נוספים כדוגמת שמואל שיימן, דור מלול, ניסו קפילוטו, התאחדו עם שחקנים צעירים ומוכשרים כמו רוסלן ברסקי, מקסים פלקושצ’נקו ומאמון קשוע, ואיכשהו, הכל ביחד הפך לעיסה גדולה של קבוצת צמרת שנמצאת שם בצדק ומציגה כדורגל נהדר.

שחקני הפועל חיפה לפני המשחק (עמרי שטיין)

עדיין מוקדם מדי לצאת בהצהרות וגם בהפועל חיפה יודעים את זה ולכן גם נמנעים מזה בכל הזדמנות, אך נדמה שבקבוצה יש את כל המרכיבים שצריך על מנת להציג לכל הפחות עונה שתסתיים במקום טוב בפלייאוף העליון. השילוב בין הוותיקים כמו בן בסט וממן לכל הצעירים, שלומדים מהניסיון שלהם, מצליח עד עכשיו, ולא נראה שזה עומד להשתנות בקרוב. 

ניר קלינגר על תקן קלאודיו ראניירי כחול לבן, מקבל גב ושקט מיואב כץ, דבר לא שגרתי אצל הבעלים השנוי במחלוקת, ומצליח להוציא מהשחקנים שלו את המקסימום ולהפוך אותם למכונה שיכולה לנצח כל קבוצה בליגה. אצל לסטר זה נגמר באליפות ובעונה היסטורית, אולי עם רכש מדויק בינואר ויציבות עד סוף העונה, גם בכרמל יחגגו אליפות, ולא מהצד הירוק. ימים יגידו.

עדן בן בסט ודור מלול חוגגים (עמית מצפה)

הכתוב הינו טור דעה