הילדים של היום פחות פעילים גופנית מאשר בעבר וזו עובדה. אם לדור של פעם היה סקייטבורד, היום כבר מתניידים על הובר-בורד, את משחקי התופסת החליפו התיוגים בפייסבוק ובמקום להתרוצץ ולשחק ביחד, בני הנוער הם 'גיימרים'.

הדברים הללו אינם חדשים וידועים כמעט לכל. עם זאת, מי שהחליט לעשות מעשה ולנסות להרחיב לדור הצעיר את האופקים בהקשר של הספורט הוא מאמן הכושר של אלופת המדינה בכדוריד, מכבי ראשון לציון, אמיר אשבל. האחרון, שמאחוריו למעלה מ-20 שנות קריירה בתחום הכושר הגופני, הקים את WORKSHOP JUNIORS, סטודיו שנבנה והותאם במיוחד לילדים ונותן מענה לכל מה שילד צריך למען התפתחות גופנית תקינה.

WORKSHOP JUNIORS

אשבל, בשיתוף פעולה עם מאמן הכושר גיא וקנין, יצר ויצק פנימה את הידע שאסף במהלך שנותיו בתחום ובנה תכנית מיוחדת ששמה דגש על חיזוק, שיפור ביצועי הגוף והקניית דפוסי תנועה נכונים, בשילוב עם העצמת המתאמנים הצעירים והקניית ערכים כמו שיתוף, סובלנות ועבודת צוות.

שילוב של ידע ופעילות גופנית עוזר לילדים להבין שהתרגול חשוב לרווחתם ומגדיל את הסיכוי שהפעילות תהיה חלק קבוע בחיי היומיום שלהם. ברגע שהילדים מתחילים לשלב את זה באופן קבוע, הם נוטים יותר לשנות את גורמי הבריאות האחרים כגון תזונה ומנוחה כדי להשלים את אורח חייהם הבריא כיום ובעתיד.

ומכאן החיבור לנקודה חשובה נוספת שבאה לידי ביטוי בפרויקט הזה והיא הקשר הישיר והחיובי שבין עיסוק בפעילות גופנית להתקדמות בלימודים ולשיפור מצב הרוח. מחקרים רבים מצביעים כי הקשר בין הצלחה בלימודים והצלחה בספורט הוא חד כיווני. כלומר, השפעת הספורט הינה על הלימודים ולא להיפך כאשר הדברים נכונים גם עבור ילדים מאותגרי קשב וריכוז.