בבה"ד 8 (וינגייט) נפתח לראשונה קורס מדריכי חדר כושר המיועד רק ללוחמים המוגדרים כחיילים בודדים.

הקורס שמחזורו הראשון התקיים ב-2 ביולי וארך כ-4 שבועות היה אינטנסיבי מאוד וכלל רק לוחמים מיחידות השדה של צה"ל.

עוד באתר:

הקורס חולק לשני חלקים, בשבועיים הראשונים הכשירו את הלוחמים להיות מדריכי חדר כושר צבאיים והחלק השני של הקורס, הכשיר את הלוחמים להיות מדריכי חדר כושר אזרחיים לראשונה במסגרת צבאית.

קורס מדריכי חדר כושר

מפקד בה"ד 8 סא"ל עמוס גופר, מספר: "הקורס היה מקצועי ואינטנסיבי מאוד. החיילים באו חדורי מוטיבציה עם רצון להצטיין ולהצליח, בעזרת צוות המדריכים והמדריכות שלנו הצליחו לצלוח את הקורס בהצלחה".

סא"ל גפר הוסיף: "הקורס הזה הוא פרוייקט חברתי ענק, שהוא אחד מנקודות השיא בשירות שלי. לקחנו קורס שעלותו אלפי שקלים ואורכו כשמונה חודשים באזרחות, ואפשרנו ללוחמים לבצע אותו בזמן השירות הצבאי ללא עלות ובתנאים הטובים ביותר שיש תוך כדי שמירתו כקורס מקצועי ואפקטיבי, עם התנאים הטובים ביותר שיש".

למד"ר בה"ד 8, רס"ן ניקולאי סיניאבסקי אשר התגייס לצה"ל כחייל בודד הקורס היה מעין סגירת מעגל. רס"ן סיניאבסקי היה זה שדאג להוצאת הפרוייקט הזה לצאת לפועל. הוא בנה את הלו"זים, דאג לתנאים של החיילים בקורס והעביר שיעורים ואימונים שונים. סיניאבסקי דאג לתנאים אופטימליים לחיילים, אשר לא ביצעו תורנויות ושמירות בזמן הקורס כדי שיוכלו להתרכז אך ורק בלימודים בקורס ולהצטיין בו.

בקורס למדו החיילים פיזיולוגיה, אנטומיה, אימוני כוח, אימונים לאוכלוסיות ילדים, נוער ומבוגרים וכמו כן ביצעו שלל סוגי אימונים, עקרונות תזונה ואורך חיים.

קורס מדריכי חדר כושר

הקורס הינו שיתוף פעולה ראשון מוצלח וראשון מסוגו של צה"ל ומנהל הספורט בהובלת מפקד בה"ד 8 סא"ל עמוס גופר, מד"ר בה"ד 8, רס"ן ניקולאי סיניאבסקי ושלמה סביה ממנהל הספורט. שיתוף פעולה זה הצליח להקנות מקצוע איכותי ללוחמים הבודדים של צה"ל להמשך חייהם, במטרה לחזק את אוכלוסיית הלוחמים הבודדים בישראל. תעודת הקורס מעודדת את הישארותם בארץ של הלוחמים בתום שירותם הצבאי.

מפקד בה"ד 8 ,סא"ל עמוס גופר, מסכם: "הקורס היה הצלחה, החיוכים של הלוחמים הבודדים בסוף הקורס גרמו לי להבין את חשיבות הקורס הזה. אני מחכה לתחילת המחזור הבא של הקורס, שעתיד להתחיל בחודש אפריל הקרוב״.