בחודש הבא תפתח אליפות כדורגל החובבים הגדולה בישראל בהשתתפות 200 קבוצות מכל הארץ. אליפות משרד התרבות והספורט בכדורגל הוגן ע"ש אבי כהן ז”ל מתקיימת מדי שנה מאז 2011 והפכה להיות אירוע השיא של כדורגל החובבים בישראל. האליפות נקראת על שמו של קפטן נבחרת ישראל ומכבי ת"א לשעבר, אבי כהן, שהלך לעולמו באותה שנה ומאורגנת על ידי משרד התרבות והספורט וארגון מדינת הכדורגל.

משחקי המוקדמות שיתחילו ב-5.11 יתקיימו ב-7 מגרשים ברחבי הארץ: נשר, הרצליה, תל-אביב, לוד, מודיעין, מזכרת בתיה ובאר שבע. הקבוצות הטובות יחד עם הקבוצות ההוגנות יעלו לגמרים אזוריים ומשם לגמר הארצי. 80 קבוצות כבר הבטיחו את מקומן בתום השבוע הראשון של ההרשמה והצפי הוא לטורניר הגדול ביותר שהיה עד כה.

אליפות כדורגל החובבים הגדולה בישראל

עוד באתר:

המשחקים יהיו בפורמט של 7 על 7 (6 שחקנים ושוער) וישוחקו ללא שופטים, לפי עקרונות הכדורגל ההוגן של ארגון מדינת הכדורגל. כל הקבוצות המשתתפות יקבלו סט חולצות מתנה עם לוגו ושם הקבוצה שהם יבחרו לעצמם.

אתר ONE הינו אחד משותפי הפרויקט וילווה את הרגעים הגדולים של האליפות. כל התוצאות והסטטיסטיקות, יחד עם גלריות תמונות מכל משחק וקטעי וידאו ממשחקים נבחרים יעלו, באתר מדינת הכדורגל. 

שרת התרבות והספורט מירי רגב מסרה: "אבי כהן ז"ל, שהיה מגדולי הכדורגלנים של מדינת ישראל, מהווה מודל וחיקוי למצוינות בספורט ולכדורגל הוגן. אני מברכת על המיזם הזה שמביא קבוצות לשחק על פי חוקי הכדורגל החובבני וללא שופטים – בכך הוא מעצים את הממד הערכי והחברתי החשוב של הספורט הישראלי". עוד הוסיפה השרה: "אני רואה חשיבות רבה בקיום פעילות ספורטיבית בקרב אוכלוסיות שאינן נמנות בין הספורטאים המקצוענים. אליפות החובבים היא דרך נוספת לקיום פעילות ספורטיבית וחברתית כאחד, אותה אנו מנגישים לכל חלקי הארץ מצפון ועד דרום".

80 קבוצות כבר הבטיחו את מקומן בתום השבוע הראשון של הרישום ומספר המקומות מוגבל. לרישום הקליקו כאן.