לאחר שניצחה 95:123 את מיאמי ורשמה ניצחון שלישי ברציפות, בגולדן סטייט בעיקר מתייחסים לתקרית בה היה מעורב גארד הקבוצה שון ליבינגסטון, שהורחק ברבע השני בפעם הראשונה בקריירה בת ה-13 שנים שלו בליגה.

באחד המהלכים ברבע, הגארד בן ה-32 חדר לסל ונעצר ספק בעבירה. השופט קורטני קירקלנד היה קרוב לאירוע והחליט לא לשרוק. ליבינגסטון זעם, החליף דברים עם קירקלנד, במה שנגרר לויכוח ועימות. כמובן שליבינגסטון מיד הורחק, אך שחקנים בגולדן סטייט גיבו את הגארד, שנחשב לאחד השחקנים הרגועים והשלווים ב-NBA.

“הכל קרה כל כך מהר”, אמר סטף קרי שקלע 30 נקודות והיה המצטיין בשורות האלופה, “זה היה מקרה מצער, שון הוא טיפוס איכותי, אתה לא רואה אותו במצבים האלה הרבה, אני בטוח שהוא רצה להישאר איתנו על הפרקט ולא לתת למצב הזה לגרום לו להיות מורחק. אנחנו אנחנו שומרים עליו”.

גם קווין דוראנט גיבה את חברו לקבוצה: “כולנו יודעים שהוא לא שחקן מהסוג הזה, הוא מקצוען שמשחק בליגה הרבה מאוד זמן, אירועים כאלה לא אומרים הרבה על מי שאתה. אנחנו הרגשנו שהוא צריך לקבל שריקה ושתי זריקות עונשין, זה היה נראה שהשופט פשוט מתקרב אליו ובסוף הוא הרחיק אותו”. 

קווין דוראנט. גם הוא גיבה את חברו לקבוצה (רויטרס)

השופט קורטני קירקלנד ניסה להסביר מה התרחש: “הסיבה שליבינגסטון הורחק מהמשחק הייתה שהוא בא במגע פיזי איתי. הוא היה אמור לקבל רק עבירה טכנית, אבל בגלל המגע הפיזי הוא הורחק, זה עד כדי כך פשוט”. כעת הנהלת הליגה תצפה במקרה שוב ותחליט האם ליבינגסטון יקבל הרחקה ממשחקים נוספים, כאשר ההחלטה צפויה להתקבל עוד לפני המשחק הבא של הווריירס מול ניו אורלינס.